طراحی سایت در اصفهان

طراحی سایت در اصفهان و مدیریت وب سایت در اصفهان تخصص ما می باشد. شما می توانید با سفارش ساخت سایت، سایتی با کیفت و قیمت مناسب برای خود تهیه کنید. انتخاب بهترین شرکت در اصفهان بسیار با اهمیت است.

طراحی سایت پزشکی
طراحی سایت فروشگاهی
طراحی سایت شرکتی
طراحی سایت املاک
طراحی سایت آگهی
طراحی سایت آموزشی
تعرفه قیمت طراحی سایت بهینتا

طراحی سایت شرکتی

شروع از 5.950.000 تومان
سازگار با سئو
طراحی اختصاصی
پشتیبانی حرفه ای

طراحی سایت آموزشی

شروع از 12.950.000 تومان
سازگار با سئو
طراحی اختصاصی
پشتیبانی حرفه ای

طراحی سایت فروشگاهی

شروع از 17.950.000 تومان
سازگار با سئو
طراحی اختصاصی
پشتیبانی حرفه ای

نمونه ای از سایت های طراحی شده توسط شرکت بهینتا

مشاوره تخصصی طراحی سایت و سئو

برای مشاوره رایگان در مورد طراحی و ساخت سایت، سئو و بهینه سازی سایت نام و نام خانوادگی به همراه شماره تماس خود را در فرم زیر وارد کنید.

 طراحی سایت در اصفهان که مهد دیجیتال مارکتینگ ایران است یکی از مواردی است که تمام کسب و کارها باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند. در دنیای امروز بسیاری از کسب و کارها برای موفقیت و فروش بیشتر به دنبال سایتی کاآمد و یا مدیریت وب سایت در اصفهان می باشند. زیرا بیشتر شرکتهای حرفه ای در امر طراحی سایت و برند سازی در اصفهان قرارر دارند و افراد می توانند به کمک آنها فروش بیشتری را تجربه کنند.

برای چنین کاری افراد باید در فضای اینترنت حضور داشته باشند. پس اگر شما هم مثل رقیبانتان قصد درخشیدن در فضای مجازی و اینترنت را دارید و به دنبال مخاطبان خاص محصول یا خدماتتان هستید. باید محصولات و خدمات کسب و کارتان را با طراحی وب سایت فروشگاهی در اصفهان به دیگران معرفی کنید.در ادامه در این قسمت در مورد مراحل طراحی سایت در اصفهان و چگونگی ارائه خدمات مدیرت وب سایت اصفهان برای ساختن یک فروشگاه اینترنتی صحبت خواهیم کرد. و همچنین راه هایی برای بهینه سازی سایت در اصفهان و استانهای دیگر را بیان می کنیم. شما می توانید با انتخاب بهترین شرکت های طراحی سایت اصفهان و انتخاب پشتیبانی سایت در اصفهان برند خود را به یک برند عالی تبدیل کنید.

با تیم بهینتا بهترین ها برای شماست

امروزه تمامی مشاغل به دنبال ورود به دنیای کسب و کار دیجیتال هستند و نخستین راه حل ورود به این فضای کسب و کار و البته بهترین راه حل داشتن یک سایت مناسب میباشد . داشتن یک سایت خوب نیازمند تیم قوی طراحی به همراه مشاوران کسب و کار دیجیتال میباشد . سایت های تجاری و فروشگاهی زمانی اثربخشی مناسب برای کسب و کار دارند که خود کسب و کار نسبت به نوع فعالیت خودش را به سمت دیجیتال مارکتینگ سوق دهد و این امر تنها با کمک مشاورانی امکان پذیر است که هم توانایی تحلیل کسب و کار را داشته باشند هم به اصول طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ آشتایی داشته باشند .

تیم تخصصی بهینتا از مشاورانی تشکیل شده است که دارای تخصص در طراحی سایت می باشند.

 

 

نیازهای اولیه برای طراحی سایت در اصفهان چیست؟

برای طراحی اصولی . خوب برای هر سایتی نیازهایی وجود دارد که باید رعایت شود در زیر به بیان این نیازها پرداخته شده است.

انتخاب نام مناسب برای برندینگ هر سایتی بسیار نیاز است به همین دلیل یکی از موارد بسیار مهم برای برندسازی، نام دامنه مرتبط با کاری است که افراد در سایت مایل می باشند انجام دهند. انتخاب نام دامنه برای کسب و کارتان یکی از مهمترین کارهایی است که باید انجام بدهید. زیرا نام فروشگاه اینترنتی شما تا حدود زیادی نشان دهنده این موضوع است که کسب و کار شما در حال انجام چه کاری است. در طراحی سایت در اصفهان این موضوع رعایت می شود. همچنین این مورد در نوع ارائه خدمات بهینه سازی سایت در اصفهان بسیار مهم می باشد.

در زیر به بیان برخی از ویژگی هایی که یک دامنه خوب باید داشته باشد می پردازیم.

کوتاهی نام دامنه

به طور کلی دامنه کوتاه ماندگاری بهتر و راحتری در ذهن داند. زیرا حفظ کردن نام های کوتاه بسیار راحت تر از حفظ کردن نام های بلند در ذهن می باشد مانند yahoo.com ، alexa.com و microsoft.com .

ماندگاری در ذهن

یکی دیگر از راه هایی که می توان متوجه این مورد شد که آیا این نام انتخابی ما برای دامنه سایتمان مناسب می باشد یا نه این است به این شکل است که ببینیم آن نام به راحتی در ذهن مخاطبان می باند یا نه . اگر به ذهن سپردن این نام راحت باشد به این معنی است که نام درستی برای سایت خود انتخاب کرده ایم . برای این که بتوان به راحتی نام سایت را در ذهن ماندگار کرد باید از اسامی استفاده کرد که بگ گراند ذهن مخاطبان ما باشد مانند digikala.com و غیره.

به نام و آدرس سایت دیجی کالا دقت کنید در دامین سایت دیجی کالا از از کلماتی که بک گراند ذهن مشتران می باشد استفاده شده است مانند کالا . یا با نام سایت اپل apple.com دقت کنید این شکرکت برای نام گذاری سایت خود از اسم میوه ای که در ذهن همهی مخاطبانش وجود دارد استفاده کرده است. 

از کاراکترهای اضافه در نام سایت استفاده نکنید

یکی از مهمترین خطاهایی که افراد دچار آن می شوند استفاده از کاراکترهای مختلف در نام دامنه می باشد . این کاراکترها علاوه بر این که نام دامنه را بسیار طولانی می کنند باعث می شوند تا به ذهن سپردن نام دامنه کاری دشوار باشد.

استفاده از کاراکترهای اضافه در نام دامنه یک مسئله پیچیده است و به دلایل متعددی توصیه نمی‌شود. در ادامه به برخی از این دلایل اشاره می‌شود:

 • پیچیدگی: اولین مسله ای که استفاده از کاراکترهای اضافه باعث آن می شوند پیچیده شدن نام دامنه می باشد و این پیچیده شدن نام دامنه می تواند برای کخاطب برای تایپ کردن نام دامنه مشکلاتی را ایجاد کند. عملا پیچیدگی نام دامنه باعث می شود تا مخاطبان سایت به راحتی بخش های پیچیده دامنه را نادیده بگیرند و آنها را تایپ نکنند که همین مورد باعت ازین رفتن برند شما می شود زیرا مخطبانی که به دونبال شما می باشد نمی توانند شما را پیدا کنند. پس هرگز نام دامنه سایت خود را پیچیده نکنید.

 • اختلاف زبانی: بعضی از کاراکترهای اضافه ممکن است در زبان‌های دیگر به معنی‌های متفاوتی ترجمه شوند یا به مشکلات مربوط به کدگذاری زبانی منجر شوند.برای مثال نباید نام دامنه با حروف فارسی و یا عربی گرفته شود زیرا سیستم مختلف تین زبانها را بصورت علامت سوال و درصد نمایش می دهند.

 • محدودیت‌های سیستمی: برخی از سیستم‌ها و برنامه‌ها ممکن است به درستی با کاراکترهای اضافه در نام دامنه کار نکنند یا به مشکلات فنی منجر شوند.

 • قوانین دامنه‌ها: بسیاری از دامنه‌های بین‌المللی (مانند .com، .org و .net) از استفاده از کاراکترهای اضافه جلوگیری می‌کنند و تنها اجازه استفاده از حروف انگلیسی، اعداد و علائم خاصی مانند خط تیره (“-“) را می‌دهند.

در کل، همیشه در طراحی های کارآمد سعی بر این است تا از کاراکترهای پیچیده در تعیین نام دامنه استفاده نشود زیرا باعث سردرگمی مخطبین می شود. برای ایجاد یک نام دامنه ساده و آسان برای مردم و سیستم‌ها، توصیه می‌شود از کاراکترهای اضافه خودداری کنید و از حروف انگلیسی و اعداد استفاده کنید. این اقدام می‌تواند به بهبود قابلیت خوانایی و بهره‌وری نام دامنه شما کمک کند.

 

از حروف صدا انگلیسی پشت سر هم استفاه نکنید

در انتخاب نام دامنه خوب نباید حروف صدا دار انگلیسی مانند a, o, u پشت صر هم استفاده کنید زیرا املای نوشتن دامنه را بسیار سخت می کند. 

از کلمات کلیدی صنعت در نام دامنه استفاده کنید

یکی از مهمترین ملاک ها برای انجام سئو اصولی و سریع قرار دادن کلمات اصلی صنعت در نام دامنه است زیرا باعث می شود تا افراد بسیار سریعتر فعالیت برند شما را شناسایی کنند.

استفاده از نام دامنه مرتبط با صنعت یا کسب و کار شما می تواند برای شما مزایای بسیار زیادی داشته باشد. در زیر تعدادی از این مزایا آورده شده است:

 • شناسایی سریع و آسان: نام دامنه مرتبط با صنعت یا کسب و کار شما، به مشتریان و بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد که به سرعت بتوانند شناسایی کنند که وب‌سایت شما در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کند. این کمک می‌کند تا افراد به سرعت به سایت شما دسترسی پیدا کنند.

 • افزایش اعتماد: استفاده از نام دامنه مرتبط با صنعت نشان می‌دهد که شما جدی به کسب و کار خود اهمیت می‌دهید و متعهد به ارائه خدمات و محصولات مرتبط با آن صنعت هستید. این می‌تواند اعتماد مشتریان را به شما افزایش دهد.

 • سؤال‌های مشتریان را پیش بگیرید: با استفاده از نام دامنه مرتبط با صنعت، ممکن است مشتریان به سرعت پیش بیایند که سوالات خود را از شما بپرسند. این می‌تواند فرصت خوبی برای برقراری ارتباط با مشتریان و ارائه اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و خدمات شما فراهم کند.

 • بهبود نتایج موتورهای جستجو: موتورهای جستجو مانند گوگل به نام دامنه‌ها اهمیت می‌دهند. استفاده از نام دامنه مرتبط با صنعت می‌تواند به بهبود رتبه‌بندی سایت شما در نتایج جستجوی آنها کمک کند. این به افزایش دیدرسی و ترافیک سایت شما منجر می‌شود.

 • جلب مشتریان هدف: نام دامنه مرتبط با صنعت به مشتریان هدف کمک می‌کند تا به سرعت وب‌سایت شما را پیدا کنند. این به شما کمک می‌کند تا مشتریانی که به دنبال محصولات یا خدمات مرتبط با شما هستند، به شما مراجعه کنند.

 • حفظ برند: استفاده از نام دامنه مرتبط با صنعت می‌تواند به حفظ همسانی بین نام دامنه، نام کسب و کار و برند کمک کند. این کمک می‌کند که برند شما قوی‌تر و قابل اعتماد‌تر به نظر برسد.

 1.  

بعد از انتخاب نام دامنه شما نیاز به یک فضا ( میزبان وب ) دارید تا اطلاعات خودتان را بر روی آن قرار دهید. امروزه هاست های متفاوتی وجود دارد که شما می توانید با توجه به نیازتان یکی از آن ها را انتخاب کنید و به کمک آنها یک طراحی سایت در اصفهان را برای خود بوجود بیاورید. انتخاب میزبان وب برای ارائه خدمات سئو بسیار مهم می باشد زیرا سرعت سایت شما به این موضوع مربوط است. در بهترین شرکت های طراحی سایت اصفهان به این موضوع که از کدام هاست برای طراحی استفاده می شود بسیار دقت می شود.

تفاوت بزرگ بین انواع میزبانی وب

اگر برای طراحی سایت در اصفهان زمان زیادی را صرف کرده اید تا یک شرکت خوب برای خود انتخاب کنید حتما با این عبارت روبرو شده اید که هاست اشتراکی یا اشتراک گذاری شده، VPS ، هاست اختصاصی، هاست ابری، هاست وردپرس، نمایندگی هاست و غیره. در واقع این عبارت ها نشان دهنده ی آن است که برای طراحی یک سایت انواع مختلفی  هاست وجود دارد.

در زیر به بیان برخی از تفاوت های هاست ها می پردازیم.

اولین میزبان وب که برای طراحی سایت مورد استفاده می گیرد میزبانی اشتراکی می باشد . میزبان اشتراکی اقتصادی ترین نوع هاستی است که افراد می توانند از آن استفاده کنند. نحویه فعالیت هاست اشتراکی به این صورت می باشد که اگر شما چنین هاستی را انتخاب کنید تمام منابعی که هاست شما نیاز دارد مانند فضای ذخیره اطلاعات ، ترافیک و غیره با هایت های دیگر که از این هاست اشتراکی استفاده می کنند تقسیم می شود. این نوع هاست زمانی انتخاب می شود که بوجه ی کارفرما بسیار پایین باشد و یا این که شما انتظار این مورد که بازدید زیادی برروی سایت شما انجام نشود ندارید.

این نوع هاست بیشتر مناسب برای سایت هایی می باشد که نیاز به پهنای باند بالای ندارند مانند سایت های شخصی که افراد فقط برای ارائه رزومه ی خود از آنها استفاده می کنند. 

البنه به این نکته نیز باید دقت کنید که سایت هایی که از هاست اشتراکی استفاده می کنند نباید انتظار سرعت بالا و سئو خیلی عالیی برای سایت خود داشته باشند.

نوع دیگر از هاست وجود دارد که در صورتی که شما بوجهی بسیار کمی داشته باشید می توانید از آن استفاده کنید هاست رایگان می باشد و از آنجایی که قدیمی ها می گویند پنیر مجانی فقط در تله موش است هاست های رایگان نیز مشکلات زیادی بوجود می آورند که پیشنهاد می شود از آنها استفاده نکنید.

برای کسب و کارهایی که فروشگاهی می باشند و یا انتظار آن را دارند که بازدید زیادی برای سایت های آنها ایجاد شود بهتر از VPS و یا هاست های اختصاصی برای راه اندازی سایت خود استفاده کنند . زیرا این هاست ها علاوه بر این که داری فضای ذخیره اطلاعات به صورت کاملا خصوصی و بالا می باشند از سرعت پردازش بالایی برخوردار می باشند و عملا در بهبود رتبه ی سایت ها در سئو بسیار موثر می باشند.

برای قرار گرفتن در بین بهترین ها شما نیاز به یک وب سایت حرفه ای دارید. زیرا در دنیای امروز ، در هر کسب و کاری رقبای زیادی وجود دارد که در این رقابت بهترین ها حرف اول را می زنند پس شما می توانید با انتخاب بهترین شرکت های طراحی سایت اصفهان در اصفهان بهترین سایت ممکنه برای خود تهیه کنید. در طراحی سایت در اصفهان و بهینه سازی سایت در اصفهان شما می توانید به آن سایتی که مدنظرتان است دست پیدا کنید و بعد از آن می توانید به کمک تیتک سئو در اصفهان در آن کلمه ای که مدنظرتان است رتبه برتر گوگل را بدست آورید.

سه مرحله نام برده شده در بالا سه مرحله اصلی هستند که شما در شروع راه اندازی فروشگاه اینترنتی  و طراحی سایت در اصفهان باید هر سه مورد را مد نظر بگیرید. اما این تمام ماجرا نیست شما برای داشتن یک سایت موفق باید کارهای بیشتری انجام دهید مثل انتخاب و بررسی بهترین شرکت های طراحی سایت اصفهان و انتخاب بهترین پشتبانی سایت در اصفهان که از طریق آنها بتوانید یک سایت عالی برای خود تهیه کنید . البته  که در ادامه به بررسی دقیقتر این موارد می پردازیم.

امینت سایت

امنیت سایت را می توان گفت به شرایط و وضعیتی گفته می‌شود که در آن سایت با وجود خدمت‌های معمول و مورد نیاز، بالا ترین سطح امنیت مورد نیازرا داشته باشد و سطح آسیب پذیری آن در پایین ترین سطح ممکن باشد. امنیت سایت شما به مواردی وابسته است که شما باید آن‌ها را رعایت کنید تا بتوانید یک سایت امن داشته باشید و سایت شما مشکلی از لحاظ امنیت نداشته باشد

اهمیت امنیت سایت

یکی از المان هایی که در سایت از اهمیت بالایی برخوردار است امنیت سایت است می‌توان گفت که امنیت سایت بسیار بر ادامه فعالیت یک سایت، ثبات و اعتبار یک سایت اثر می‌گذارد؛ با توجه به موارد دیگر امنیت سایت بسیار مهم است. این موضوع ناراحت کننده است که برخی از مدیرها و صاحب‌های سایت ها اهمیتی که باید به این موضوع بدهند را نمی‌دهند و به موضوعی به این مهمی که یعنی امنیت سایت است کم اهمیت می‌دهند. اینکه سایت شما هک نشود نشان از این موضوع نیست که امنیت سایت شما ضعیف نیست و به این معنی است که ممکن است بر روی یک سایت با صعف های امنیتی، تلاشی برای هک کردن و نفوذی به سایت وجود نداشته باشد و در صورت انجام این کار، سایت دچار صعف امنیتی می‌شود و سایت مورد نظر آسیب پذیر خواهد بود. اهمیت سایت که در مورد آن خواندید زمانی معنا پیدا م یکند که به سایت حمله کنند و تحت حمله قرار بگیرد که نتیحه این 2 اتفاق خواهد بود. اگر سایت شما امنیت لازم را داشته باشد و موارد امنیتی برای سایت شما رعایت شده باشد حمله ناموفق بوده و آسیبی به سایت شما زده نخواهد شد. اما اگر موضوع عکس این باشد یعنی اینکه موارد امنیتی سایت رعایت نشده باشد و ساتی از لحاظ امنیتی ضعف داشته باشد سایت آسیب می‌بیند و احتمال هک و نفوذ به آن سایت وجود دارد.

این را بهتر است بدانید که با وجود موارد امنیتی بر روی سایت و همچنین رعایت تمامی نکته‌های امنیتی بر روی سایت، باز هم سایت می تواند موردحمله قرار بگیرید و آسیب ببیند. نوع، تعداد و روش های هک و نفوذ بسیار زیاد هستند و اگر می‌خواهید که سایت شما در برابر اینها امنیت لازم را داشته باشند بهتر است که شما در برابر آنها اقدامات بسیار جدی و دائم را انجام دهید تا سایت شما امنیت لازم و را داشته باشد  و شما بتوانید یک آرامش خاطری داشته باشید از لحاظ اینکه به سایت شما اگر حمله شد سایت شما زیاد آسیب نبیند و کسی به سایت شما نفوذ نکند. علاوه بر پوشش و رفع موارد امنیتی  بحث مراقب و رسیدگی نیز در امنیت بسیار اهمیت دارد

به طور معمول کاربر ها، به وب سایت هایی مراجعه می کنند که امنیت داشته باشند. به همین دلیل است که وب سایت ها، به خصوص فروشگاه های اینترنتی، باید برای دریافت گواهینامه HTTPS اقدام کنند. چون این گواهینامه به عنوان یکی از اصلی ترین ویژگی های یک سایت خوب است و این مورد نشان می دهد که کاربران نیاز ندارند که نگران موردهایی مانند دزدی اطلاعات خودشان در وب سایت ها باشند. زیرا با استفاده از https ارتباطات بین سایت و کاربرات کدگذاری می شوند و به همین دلیل هم دوزدی اطلاعات عملا غیر ممکن می شود. 

امنیست سایت یعنی مجموعه کارهایی که با انجام آنها میزان امنیت سایت شما افزایش پیدا می کند تا امکان نفوذ به سایت به حداقل می‌رسد. این را بدانید که امنیت ساید به نکته های دیگر نیز وابسته است که تمامی آن‌ها نقش بسیار مهمی در امنیت سایت شما دارند. نکته‌هایی مانند امنیت سرور، امنیت شبکه، امنیت اینترنت، امنیت سیستم عامل، امنیت نرم افزار و بساری زا موارد دیگر نقش کلیدی در تامین زیر ساخت های سایت شما دارند و اگر آنها اشتباه باشند یا ضعیف باشند و یا نامناسب باشند می ‌توانند به امنیت سایت شما ضرر بزنند.

مطالبی که خواندید فعلا در بحقث پایه کار است  و هنوز صحبتی در رابطه با  کارهای موثر و کلیدی در سایت خودتا ارائه نشده است. با فرض بر اینکه اقدامات و مباحث پایه ای سایت درست است و مشکلی ندارد و همچنین مشکلی در سایر موارد  که امنیت سایت تحت تاثیر آن‌ها است ندارد به یکسری از اقدامات بر روی هر سایتی نیاز است که امنیت آن تامین گردد.

با توجه به اینکه بیشتر سایت های موجود در صطج وب بصورت پویا (دینامیک) هستند به همین جهت روی سایت های دیامیک با سسیتم مدیریت محتوا (cms) پایه ریزی شده اند تمرکز خواهیم کرد.  امنیت سایت یکی از مهمترین المان‌ها برای یک سایت است و شما باید بتوانید امنیت سایت خودتان تامیین کنید اگر می‌خواهید که سایت شما مشکلی نداشته باشد و شما آرامش خاطر در این مورد داشته باشید.

نکاتی که در گواهی امنیت سایت برای بهبود سئو باید رعایت شود.

صدور گواهی امنیتی SSL/TLS:

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در طراحی سایت به آن توجه کرد این است که باید اامنیت سایت خود را کاملا جدی بگیرید یکی از مواردی که به امنیت سایت مربوط می شود گرفتن گواهی امنیت یا  SSL/TLS است. گواهی امنیت ssl ارتباط میان کاربر و سرور را فراهم می‌آورد و برای کاربر این اطمینان را ایجاد می کند که اطلاعات آنها به صورت رمزنگاری شده ارسال و دریافت می‌شود و هیچ شخصی نمی تواند به آنها دسترسی داشته باشد. بهره‌گیری از SSL/TLS همچنین تأثیر مثبتی بر رتبه‌بندی سایت شما در موتورهای جستجو دارد.

استفاده از HTTPS:

بعد از نصب گواهی SSL/TLS، حتما آدرس سایت خودتان را از HTTP به آدرس HTTPS انتقال دهید. فرآیندی که انجام این کار برای سایت شما ایجاد می کند به این شکل است با HTTPS، اطلاعات کاربران از طریق ارتباط امنی در سرور شما ارسال می‌شود. ارسال اطلاعات توسط HTTPS به دلیل این که کاملا رمز نگاری می شوند و امنیت سایت را بالا می برد برای موتورهای جست و ج. بسیار با اهمیت می باشد و برای سئو سایت نیز بسیار مهم می باشد. بودن HTTPS در سایت عملا بر سئو تاثییر مثبت می گذارد. 

بروزرسانی مداوم نرم‌افزارها و پلاگین‌ها:

یکی از راه‌های مهم کاهش آسیب‌پذیری‌های امنیتی سات ، بروزرسانی مداوم نرم‌افزارها و پلاگین‌های سایت می باشد. همچنین، استفاده از نسخه‌های جدید و به‌روزرسانی‌شده CMS (سیستم مدیریت محتوا) نیز مهم است زریا در این نسخه های جدید عملا خطاهایی که درنسخه های قبلی وجود دارد ازبین می رود. این بروزرسانی مدوام سایت و برنامه های سایت باعث امنیت بیشتر سایت شما می شود و همچنین در فرآیند سئو و برندسازی نیز بسیار دخیل است و می تواند فرآیند سئو را افزایش دهد. 

سرعت سایت

زمانی که کمپین های بازاریابی دیجیتال راه اندازی می‌شوند، یکی از اتفاق‌هایی که می‌افتد این است که آنهایی که صاحب وب‌سایت هستند برای بهبود ظاهر سایت خودشان بسیار تلاش می‌کنند تا به این شکل مخاطب های بیشتری را به عضویت سایت خود در بیاورند. اما در کنار ظاهر خوب یک وب سایت المان دیگری که اهمیت دارد سرعت سایت است این که سرعت سایت شما خوب باشد و مشکلی نداشته باشد. اما یک سوال مطرح می‌شود و آن سوال این است که سرعت یک وب سایت چقدر واقعا اهمیت دارد ؟

اگر سرعت بارگذاری سایت شما پایین باشد  دیگر این مورد مهم نیست که ظاهر وب سایت شما چقدر خوب است یا اینکه در چه رتبه ای قرار دارید اگر حتی در رتبه اول گوگل هم باشید ولی سرعت بارگذاری صفحه و سایت شما پایین باشد مخاطب حوصله اش سر می‌رود و نسبت به کسب‌وکار شما و وب‌سایت شما بی علاقه می‌شود و سراغ یک وب‌سایت دیگر می‌روند

از این موضوع بهتر است اطلاع پیدا کنید که سرعت لود صفحه شما، سرعت لود محتوای صفحه شما را تعیین می کند. بنابر مطالبی که گفته شد اگر می‌خواهید که از پتانسیل ‌وب‌سایت خود استفاده کنید بهتر است که سرعت سایت خودتان را بالاتر ببرید این کار سود زیادی به شما می‌رساند این کا علاوه بر اینکه باعث می‌شود مخاطب از سرعت سایت شما رضایت داشته باشد باعث می شود که رتبه سایت شما هم افزایش پیدا کند و این افزایش رتبه برای شما سودمند خواهد بود.

یکی دیگه از ویژگی های یک سایت خوب این است که آن سرعت سایت بالا باشد، یعنی اینکه سرعت لود و بارگذاری بالایی داشته باشد. تقریبا می توان گفت هیچ کس منتظر نمی ماند تا صفحه یک وب سایت یا محتوا بعد از مدت زیادی بارگذاری شود.

به طور معمول بهترین زمان برای بارگذاری 3 ثانیه است و این سرعت می تواند بر روی مواردی مانند افزایش ترافیک سات و رتبه آن در نتایج جستجوی گوگل نیز تاثیر خواهد گذاشت. باید به کمک بهینه سازی قالب سایت و تکنیک های دیگه ای مانند استفاده از عکس های کم حجم یا فشرده سازی آنها سرعت سایت خودشان را بالاتر ببرند.

چرا سرعت وب‌سایت ما اهمیت دارد

بهبود رتبه گوگل

یکی از ملاک هایی که توسط گوگل برای دادن رتبه ی خوب به سایت انجام می شود سرعت سایت است. این المان تاحدی از اهمیت بالاییی برای گوگل برخوردار می باشد که به سایتی که از سرعت خوبی برخوردار نباشد امتیاز بالایی نمی دهد و حتی در مواردی از نتایج خود حذف می رود. 

د رواقع سرعت وب سایت یکی از المان هایی است که گوگل برای تعیین رتبه سایت شما در نظر می‌گیرد و اگر رتبه سایت شما پایین باشد گوگل امتیاز خوبی به سایت شما نمی‌دهد. زمانی که سرعت سایت شما کند است، موتورهای جستجو با توجه به ظرفیت خود، صفحه‌های کمتری را جستجو می کنند  و این تعداد هم بر روی ایندکس شدن صفحه‌های شما تاثیر می‌گذارد و این باعث می‌شود صفحه‌های سایت شما دیرتر وارد نتایج گوگل می شوند و این تعداد کم صفحه هایی که موتورهای جستجو، جستجو می‌کنند بر روی ایندکس شدن صفحه‌های شما تاثیر منفی می‌گذارد

کاهش نرخ برگشتی یا همان bounce rate

نرخ برگشتی یا همان bounce rate چیست؟ این مورد اشاره به درصدی از بازدیدکنندگان وب‌سایت که بعد از بازدید از وب‌سایت دکمه خروج یا برگشت را می‌زنند یا اینکه به طور کل صفحه را می‌بندند. اگر سرعت سایت شما کم باشد مخاطب حوصله اش سر می‌رود و از گشت زدن در سایت شما خسته می‌شود و یا از سایت شما خارج می‌شود یا اینکه صفحه را به طور کامل می‌بندد. یکی از المان هایی که روی نرخ برگشتی یا بانس ریت اهمیت دارد  سرعت سایت شما است اگر سرعت سایت شما خوب باشد و صفحه‌ها سریع لود شوند این باعث می‌شود هنگام گشت زدن در سایت شما خسته نشوند و از سایت شما خارج نشوند به طور کلی باعث می‌شود که نرخ برگشتی یا همان بانس ریت سایت شما کاهش پیدا کند و این اتفاق خوبی برای سایت شما است زیرا بر روی رتبه سایت شما تاثیر مثبتی می‌گذارد. گوگل به طور منظر ترافیک وب‌سایت را پیگیری می‌کند و اگر طبق اندازه‌گیری گوگل برای عبور اکثریت ترافیک 5 ثانیه لازم باشد، آن سایت احتمال کمتری دارد برای اینکه در رتبه بالای گوگل باشند.

طراحی ساده سایت

در بین ویژگی های یک وب سایت خوب، می تون به طراحی آن اشاره کرد. زیرا این ویژگی بیشتر به مورد توجه قرار می گیرد. همیشه به این نکته توجه کنید که یک سایت به هر میزان که ساده تر باشد در جذب کاربرها موثرتر می باشد.

بیایید و سعی کنید در استفاده از عکس ها و رنگ ها دقت زیادی به خرج دهید. همچنین زمانی که قصد طراحی سایت خود را دارید سعی کنید از رنگ های متضاد استفاده بکنید و به طور مثال می توانید از رنگ مشکی برای متن و رنگ سفید برای پیش زمینه استفاده کنید یا بر عکس .

در طراحی ساده سایت، ابتدا باید هدف اصلی از طراحی سیات را مشخص کنیم سپس سایت را به کلی نسبت به هدف طراحی کنیم که سایت به راحتی قابل استفاده باشد و افرادی که از سایت استفاده می کنند به راحتی و بدون هیچ مشکلی بتوانند به اطلاعاتی که مورد نیازشان می باشد دسترسی داشته باشند. این نوع طراحی بسیار بهینه می باشد و می تواند شکل زیبایی به سایت می‌بخشد و تجربه کاربری بسیار بهتر کند. در ادامه، به برخی از نکات کلیدی در مورد طرح بندی ساده سایت توجه کنید.

 1. سادگی و مینیمالیسم: از طرح بندی ساده که امروزه طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است طراحی مینیمال می باشد. نحویه طراحی مینیمال به این شکل است که به کمک کمترین تعداد المان‌ها و جزئیات سایت موردنظر را طراحی کنیم. اجتناب از اضافه کردن اجزاء غیرضروری و استفاده از تصاویر و محتواهای پررنگ به جای اشیاء زیاد کمک می‌کند.

 2. طرح بندی منظم: این مورد به این معنا می باشد که در طراحی خود نظم را رعایت کنید. استفاده از طرح بندی منظم و مرتب به شما کمک می‌کند تا بتوانید محتواهایی که می خواهید در سایت قرار دهید را به خوبی سازمان‌دهی کنید و تا کاربران بتوانند به راحتی و همچنین سریع به محتوای سایت دسترسی داشته باشند. در استفاده از این روش همیشه سعی کنید تا از ترکیب‌های گوناگون رنگ‌ها و فونت‌ها به میزان منایب و معقول استفاده کنید.

 3. ناوبری ساده: در واقع منظور از ناوبری همان منویی است که در بالای صفحه مورد اسفاده قرار می گیرد.  منوی سایت یا ناوبری سایت باید باید ساده و برای مخاطب آشنا باشد. آشنا بودن در منو به این معنا است که مخاطب بداند چطور باید از منو استفاده کند و منوی سایت در کجا قرار دارد. از منوهای باز و بسته استفاده کنید که کاربران به راحتی بتوانند به بخش‌های مختلف سایت دسترسی پیدا کنند.

با دستگاه های همراه سازگار باشد

می توان گفت که در دنیای امروز اکثر افراد از گوشی های همراه برای سرچ در اینترنت و گوگل استفاده می کنند. پس به همین دلیل بهتر است که سایت جوری طراحی شده باشد که با دستگاه های تلفن های همراه سازگار باشد و کاربر زمانی که خواست از دستگاه همراه خودش از سایت بازدید کند به مشکلی نخورد و سایت برای دستگاه او سازگار شده باشد. این را بهتر است بدانید که برخی از ابزار ها وجود دارند که شما می توانید از آنها استفاده بکنید و می توانید به این شکل ریسپانسیو بودن قالب سایت خودتان را بررسی کنید و ببینید که با دستگاه های همراه سازگار است یا خیر و اگر سازگار نبود سریعا کاری کنید که با دستگاه های همراه سازگار شود. بدین شکل شما می توانید سایت خودتان را با دستگاه های همراه سازگار کنید و مخاطب های خودتان را که از طریق دستگاه های همراه وارد سایت شما می شوند را نگهدارید و آنهارا راضی کنید.

ریسپانسیو بودن سایت را حتما جدی بگیرد زیرا امروزه بیشتر افراد از گوشی موبایل و تبلت برای جستجو در فضای مجازی و اینترنت استفاده می کنند و اگر سایت شما در این وسایل نمایش خوبی نداشته باشد عملا شما بسیاری از مشتریان خود را ازدست می دهید و حتی می تواند تجارت شما را با ورشکستگی روبرو کند. 

ریسپانسیو بودن یکی از مهمترین ویژگی های است که در طراحی سایت در اصفهان رعایت می شود در واقع ریسپانسیو بودن یک ویژگی مهم برای ویسایت می باشد و در این ویژگی وبسایت را قادر می‌سازد به طور  کاملا اتوماتیک و خودکار و براساس دستگاهی که مخاطب برای مشاهده سایت مورد استفاده قرار می دهد، طرح بندی و محتوا را بهینه کند به شکلی که به بهترین شکل ممکنه سایت در نمایشگرهای مختلف نمایش داده شود. به عبارت دیگر، وبسایت با توجه به اندازه صفحه نمایش، نوع دستگاه و رزولوشن آن، به طور خودکار تغییر شکل می‌دهد تا تجربه کاربری بهتری را فراهم کند.

ریسپانسیو بودن وبسایت در سئو  نیز نقش بسیار مهمی ایجاد می کند. زیرا گوگل و سایر موتورهای جستجو الگوریتم‌هایی را برای رتبه‌بندی صفحات وب استفاده می‌کنند که طی این الگوریتم ها  وبسایت‌هایی که بتوان حالت ریسپانسیو بهتری برروی دستگاه ای مختلف ایجاد کنند رتبه های بهتری پیدا می کنند زیرا کاربرپسند بودن از نظر گوگل بسیار مهم است. از این رو، یک سایت ریسپانسیو به طور کلی بالاتر از یک سایت غیرریسپانسیو در نتایج جستجوی موتورهای جستجو قرار می‌گیرد.

وقتی شما سایتی را ریسپانسیو طراحی می کنید باید به مواردی مانند سرعت سایت بسیار اهمیت بدهید. زیرا اگر سرعت بارگذاری سایت در دستگاه های مختلف پایین باشد مخاطب سایت مورد نظر را می بندد و از آن خارج می شود و همین مورد برای رتبه سئو در سایت بیار بد می باشد. 

همیشه در طراحی ریسپانسیو بودن سایت به این نکته توجه کنید که محتوای شما به درستی در دستگاهای مختلف نمایش داده می شود برای این منظور هم سعی کنید پس از طراحی سایت آن را در دستگاه های مختلف مانند گوشی موبایل و یا تبلت مشاهده کنید و در صورت مشاهده ی مشکل آن را برطرف کنید 

داشتن نقشه راه و نوار مسیریابی 

 داشتن نقشه راه و نوار مسیریابی را می توان یکی دیگر از ویژگی های خوب یک وب سایت دانست. بخش راهنمایی یا نوار مسیریابی مانند GPS است، داشتن مسیر کاربری به کاربر سایت شما کمک می کند تا محتوای مربوط را در وب سایت شما راحت تر پیدا بکند. اگر شما محتوا های زیادی را در وب سایت خودتان قرار داده اید بهتر است که بیایید و نوار جستجو بگذاریدن تا مخاطب های شما به سرعت محتوا مورد نیاز خودشان پیدا کنند.

اهمیت وجود مسیر کاربری در وب سایت تا آن میزان برای گوگل اهمیت دارد که در خبری گوگل اعلام کرد اگر از مسیر کاربری در صفحات سایت خود استفاده کنید امتیاز مثبتی برای سئو سات شما در نظر می گیرد . 

در طراحی سایت در اصفهان که مهد دیجیتال مارکتینگ ایران است به این نکته که سایت با اصول سئو همخوانی بسیار زیادی داشته باشد توجه ویژه ای شده است بشکلی که ما در بهینتا در تمام سایت های خود از مسیر کاربری که برای گوگل بسیار با اهمیت است استفاده می کنیم.

اصول بهینه سازی موتورهای جستجو را رعایت کرده باشد.

سئو یا بهینه سازی موتور های جستجو چیست؟ سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجور به این معنا است که اصولی را رعایت کنید تا به موتورهای جستجو مثل گوگل یا یاهو یا بینگ کمک می کند تا وب سایت شما را پیدا کنند و در نتیجه های جستجوی خودشان به آن رتبه خاصی بدهند. پس در نتیجه برای بالابردن رتبه سایت خودتان بیایید و از کلمه های کلیدی مناسب در عنوان ها ، متا تگ ها، هدینگ ها، نام فایل های خود و محتوای خودتان استفاده کنید. تمرکز خودتان را زمان سئو سایتتان روی سئوی داخلی و خارجی به یک شکل بگذارید و یکی را فدای آن یکی دیگر نکنید. سعی کنید که بر روی هر دو تمرکز کنید تا بتوانید بهتر و بهینه تر سایت خودتان را درست کنید و مخاطب های خودتان را افزایش دهید تا در نتیجه به فروش بیشتر برسید.

اسول سئو موتورهای جستجو بسیار آسان می باشد و شما می توانید با کمی مطالعه این اصول را بدقت فرا بگیرید. 

با نیاز بازدیدکنندگان مطابقت داشته باشد.

خودتان را جای مخاطب ها و کاربر های خودتان بگذارید و ببینید که آنها چه می خواهند و چه نیازی دارند سعی کنید که آن نیاز را برطرف کنید نه اینکه فقط از دید خود به موضوع نگاه کنید. به افرادی فکر کنید که میخواهند وارد سایت شما شوند و از سایت شما استفاده کنند خودتان را جای آنها بگذارید تا بتوانید نتیجه ای قابل توجه تر بگیرید. همیشه نیاز کاربر را در اولویت خودتان قرار دهید تا بتوانید سایت و خدمت ها و محصول های خود را در راستای کاربر خودتان قرار دهید تا بتوانید نتیجۀ خوبی بگیرید و در سرانجام فروش خودتان را بالا تر ببرید.

یادتان باشد که صفحه انتقاد ها و پیشنهاد ها را طراحی کنید.

یکی از تکمیل کننده های یک وب سایت خوب و ویژگی هایش صجفه انتقاد ها و پیشنهاد ها است در این بخش مخاطب ها سوال هایی که دارند را از شما می پرسند یا اگر انتقادی داشته باشند این را به شما می گویند شما می توانید به کمک اینها سایت خود را بهینه تر کنید و بهتر بتوانید سایت خودتان را طراحی کنید بخش انتقادها و پیشنهاد ها یکی از جاهایی است که نه تنها جز ویژگی های خوب یک وب سایت به شمار می رود هم می تواند به شما کمک کند تا شما بتوانید سایت خودتان را بهتر طراحی کنید.

به این نکته همشه باید دقت کرد که در صفحه ی سایتی که شما طراحی می کنید باید مواردی وجود داشته باشد که نیاز مخاطب می باشد به طور مثال اگر مخاطب در گوگل به دنبال آموزش طراحی سایت می باشد و شما هم در کلمه آموزش طراحی سایت جایگاه برتر گوگل را دارید باید مطالب آموزشی در آن صفحه قرار دهید و نه مطالب مربوط به سفارش سایت و یا مطالبی به جز آموزش طراحی سایت. به این نکته همیشه باید دقت کنید زیرا اگر این نکته را در سایت خود رعایت نکنید مخاطبی که وارد سایت شما می شود به سرعت صفحهی سایت شما را ترک می کند و این مورد برای سئو سات شما امتیازی منفی می باشد.

صفحه درباره ما داشته باشد

یکی دیگه از ویژگی های خوب یک سایت که می توانیم به آن اشاره کرد این است که آن سایت صفحه درباره ما داشته باشد. این صفحه به مخاطب های شما کمک می کند تا بهتر کسب و کار و خود شما را بشانسند و اطلاعاتی از شما بدست بیاورند

شما می توانید در این قسمت به کمک کد گوگل مپ محل شرکت خودتان را روی نقشه نشان دهیدو ساعت های کاری آن را مشخص کنید و شماره تلفن و آدرس ایمیل تان را قرار دهید . شما نیز می توانید خودتان را با بقیه افراد و اتفاق های موثر در شرکتتان را معرفی بکنید.

وجود صفحاتی مانند درباره ما و ارتباط با ما برای هر سایتی بسیار لازم است زیرا به کمک این صفحات مخاطبی که وارد سایت شما می شود می تواند با شما ارتباط برقرار کرده و برای اعتماد به شما از صفحه ی درباره ما متوجه بشود که شما کی هستید و چه کاری انجام می دهید. وجود این دو صفحه برای هر سایتی بسیار لازم می باشد و در طراحی سایت در اصفهان این مورد بصورت کامل رعایت می شود. 

استراتژی فعالیت

یکی از مهمترین نکاتی که باید برای ساخت و طراحی سایت در اصفهان حتما به آن توجه کرد این است که باید برای فعالیت ، فروش و برندسازی سایت خود استراتژی دقیقی مشخص کنید باید مشخص کنید که مخاطبان سایت شما باید چه فعالیتی برروی سایت شما داشته باشند . مخاطبان سایت شما باید از کدام صفحه به کدام صفحه بروند و چه اطلاعاتی برای شما ارسال کنند. 

مثلا یکی از استراتژی هایی که می توانید برای هدایت مخاطبان سایتتان برروی سایت اعمال کنید استراتژی قبف فروش می باشد به کمک این استراتی مخاطبان سایت را برای دریافت پاداش های بیشتر مجبور می کنید تا کارهایی که شما می خواهید را انجام دهند . در این نوع استراتژ فروش شما به عنوان صاحب سایت با دادن پاداش هایی مانند فایل های  آموزشی رایگان و یا پاداش های نقدی مانند دریافت کد تخفیف مخاطبان سایت را مجاب کنید تا کارهایی که شما می خواهید را انجام دهند. 

البته استراتژی فعالیت فقط به داخل سایت بر نمی گردد بلکه برای جذب مخاطبتان نیز باید استراتژی هایی داشته باشید مثل استراتژی سئو و استراتژی 360 درجه که به کمک آنا می توانید مخاطب های بیشتری را وارد سایت کنید سگس به کمک استراتژی های فروش مانند استراتژی قیف فروش که در بالا توضیح دادیم فروش خود را چند برابر کنید. 

پس نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که حتما باید برای فعالیت های خود در خارج و داخل سایت استراتژی مشخص کنید.  ما مشاوره هاای که به مشتریان خود بصورت رایگان برای طراحی سایت در اصفهان می دهیم به آنها کمک می کنیم تا بتوانند هرچه سریعتی فروش بیشتری برای کسب و کار خود ایجاد کنند و درصد بیشتری ار بازار رقابتی را بدست آورند. 

15 نکته مهم برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی که هر مدیر کسب و کار باید بداند!

 1. محصول مناسبی را برای فروش اینترنتی انتخاب کنید.
 2. استفاده از ابزار اوپن سورس را فراموش نکنید.
 3. قیمت گذاری محصولات و خدمات بسیار مهم است.
 4. برای طراحی و سئو در اصفهان از تصویرهای با کیفیت و در عین حال کم حجم استفاده کنید.
 5. سئو سایت در اصفهان فراموش نشود.
 6. توضیحات منحصر به فرد برای محصولات ، بهترین نوع توضیحات است.
 7. بررسی رقیبان در راه اندازی فروشگاه اینترنتی و طراحی سایت در اصفهان  فراموش نشود. این مورد در بهترین شرکت های طراحی سای در اصفهان رعایت می شود.
 8. به وسیله ابزارهای گوگل سایتتان را بررسی کنید.
 9. خدمات مشتریان نباید فراموش بشود. این مورد در شرکت بهینتا برای طراحی سایت در اصفهان بسیار دقت می شود.
 10. توجه به خدمات حمل و نقل اصلی اساسی است.
 11. فعالیت در شبکه های مجازی فراموش نشود.
 12. مراحل خرید باید ساده طراحی شود.
 13. ریسپانسیو بودن وب سایت ، در راه اندازی فروشگاه اینترنتی بسیار مهم است.
 14. برای برگشتن مشتریان به سایتتان استراتژی داشته باشید.
 15. افراد خبره را برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی خودتان و پشتیبانی سایت در اصفهان انتخاب کنید. فقط به دنبال طراحی سایت ارزان در اصفهان نباشید.

طراحی سایت ارزان در اصفهان مزیتی برای شماست ولی قبل از این که شروع به راه اندازی فروشگاه اینترنتیان بکنید. باید در نظر بگیرید که احتمالا محصولات و خدمات بسیار زیادی در فضای مجازی وجود دارد که شبیه به محصول یا خدمات مورد نظر شماست.

پس بهتر است میزان موفقیت محصولات مشابه را بررسی کنید و در مرحله بعدی مشخصات مشتریانه که مخاطب همیشگی آن محصول یا خدمات هستند را پیدا کنید. با این کار تعداد بالایی از مخاطبان که در اینترنت به دنبال محصول یا خدمات شما هستند را پیدا خواهید کرد. بهترین شرکت های طراحی سایت اصفهان به این مورد که محصولات باید به چه صورت در سایت قرار گیرند توجه می کنند تا به این شکل بتوانند برای شما یک فروش بسیار خوب و کارآمد داشته باشند. 

در تبلیغاتی که قرار است برای محصول یا خدماتتان داشته باشید دانستن جنسیت و سن مخاطبانتان می تواندفروش را برای شما آسان تر کند. قبل از انجام عمل سئو بررسی بازار را به صورت دقیق انجام میدهند. فراموش نکنید برای رقابت با رقبا و اینکه در مقابل ان ها حرفی برای گفتن داشته باشید. نباید خلاقیت و نوآوری را فراموش کنید. در این صورت می توانید به فروش بهتر محصولات یا خدماتتان نسبت به رقبا اطمینان داشته باشید.

شما حتما باید برای ارائه محصولات خود در سایتان استراتژی مشخص کنید مانند استراتژی تخفیفات که باعث می شود تا مخاطب شما برای خرید بیشتر نرقیب شود البته یکی از بخترین استراتژی های ممکنه استراتژی قیف فروش می باشد. 

سیستم مدیریت محتوا یکی از ارکان اصلی مورد نیاز شما برای قرار دادن خدمات یا محصولاتتان و یا مقاله ها و خبرهای مربوط به کسب و کارتان است. در واقع سیستم های اوپن سرس مانند وردپرس کار طراحی و پشتیبانی سایت در اصفهان را بسیار راحت می کنند. استفاده کردن از ابزار اوپن سورس (Open Source) که به آن ها سایت سازهای آنلاین هم گفته می شود. باعث کاهش هزینه های شما تا حد زیادی خواهد شد. استفاده ابزارهایی مانند وردپرس در این باره به شما بسیار کمک و یاری می کند.

امروز پرطرفدار ترین و رایج ترین سیستم مدیریت محتوا وردپرس است. از آن جایی که استفاده از این پلت فرم برای همه امکان پذیر است. استفاده از این پلت فرم برای طراحی سایت در اصفهان و همچنین بهینه سازی سایت در اصفهان بسیار محبوب است. یکی دیگر از ویژگی های مهم وردپرس در طراحی سایت پلاگین هایی است که وجود دارد که وجود این پلاگین ها کمک شایانی به بهبود و عملکرد سایت خواهد کرد. همچنین وردپرس در ارائه خدمات در سئو سایت بسیار محبوب بوده. بهترین شرکت های طراحی سایت اصفهان در وردپرس برای طراحی خود از ابزارهای اوپن سرس استفاده می کنند. 

سئو یکی از عوامل اساسی در موفقیت وب‌سایت‌ها در جلب ترافیک ارگانیک و بهبود رتبه در موتورهای جستجوی اینترنتی مانند گوگل است. برای بهبود سئو و واکنش به تغییرات مداوم الگوریتم‌های جستجو، وب‌مستران و بازاریابان دیجیتال به تجزیه و تحلیل دقیق داده‌ها، اعمال بهینه‌سازی و مدیریت محتوا نیاز دارند. در این مقاله، به اهمیت ابزارهای اوپن‌سورس در بهبود سئو و رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها پرداخته و نحوه استفاده از این ابزارها را تشریح خواهیم کرد.

بخش 1: معرفی ابزارهای اوپن‌سورس ابزارهای اوپن‌سورس نرم‌افزارها و ابزارهایی هستند که منبع باز و کد منبع آن‌ها به صورت عمومی در دسترس است. این ابزارها توسط جامعه توسعه‌دهندگان تحت مجوزهای متن‌باز تولید می‌شوند و برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بخش 2: ابزارهای اوپن‌سورس برای تحلیل داده‌ها یکی از اصولی‌ترین جنبه‌های سئو، تحلیل دقیق داده‌ها و شناخت رفتار کاربران است. برخی از ابزارهای اوپن‌سورس مفید برای این منظور عبارتند از:

 • Google Analytics: یکی از معروف‌ترین ابزارهای تحلیل وب که اطلاعات جامعی از کاربران و رفتار آن‌ها را در وب‌سایت شما ارائه می‌دهد.
 • Matomo (قبلاً Piwik): یک جایگزین متن‌باز برای Google Analytics که به شما امکان مدیریت داده‌های تحلیل وب خود را می‌دهد.

بخش 3: ابزارهای اوپن‌سورس برای بهینه‌سازی محتوا بهینه‌سازی محتوا یکی از عوامل مهم سئو است. ابزارهای اوپن‌سورس معتبری برای این منظور وجود دارند که به وب‌مستران کمک می‌کنند:

 • Yoast SEO Plugin: یک افزونه برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس که به بهینه‌سازی محتوا و ایجاد نمایش‌های بهتر در نتایج جستجو کمک می‌کند.
 • Screaming Frog SEO Spider: یک نرم‌افزار برای اسکن و تجزیه و تحلیل وب‌سایت‌ها به منظور شناسایی مشکلات سئو و بهبود ساختار و محتوا.
 • بخش 4: ابزارهای اوپن‌سورس برای مدیریت لینک‌ها مدیریت لینک‌ها و پیوندهای وب نیز اهمیت دارد. برخی از ابزارهای اوپن‌سورس برای مدیریت لینک‌ها عبارتند از:

 • OpenLinkProfiler: یک ابزار تجزیه و تحلیل لینک متن‌باز که به شما اطلاعاتی دقیق از لینک‌های وب‌سایت‌ها و رقبا را ارائه می‌دهد.
 • LinkMiner: یک ابزار تحقیق و مدیریت لینک‌های وب که به شما کمک می‌کند لینک‌های با کیفیت را پیدا کرده و مدیریت کنید.

قیمت گذاری مناسب محصول تاثیر مستقیمی بر روی میزان موفقیت فروشگاه آنلاین دارد. توجه داشته باشید که منظور از قیمت گذاری مناسب محصول به این منظور نیست که بعد از بررسی قیمت رقبا پایین تر حد ممکن برای قیمت گذاری را انتخاب کنید. بلکه منظور از قیمت گذاری مناسب ، یعنی انتخاب یک قیمت معقول و منطقی برای محصولات و خدماتتان است.

البته برای قیمت گذاری محصولات باید هزینه هایی که برای طراحی سایت ها انجام می شود را نیز در نظر بگیریدبه همین دلیل هم طراحی سایت ارزان بسیار مهم می باشد.

برخلاف باور عموم مردم که فکر می کنند قیمت پایین تر باعث فروش بیشتر خواهد شد. قیمت پایین تر از رقبا این حس را به مخاطب القا می کند که محصول یا خدمات شما کیفیت پایین تری نسبت به سایر خدمات و محصولات مشابه دارد.

یکی از راه های رقابت با رقبا در قیمت گذاری محصول و خدمات استفاده از طرح های تشویقی و سیستم تخفیف گذاری است. مثلا ارسال رایگان برای اولین خرید ف یا ارائه چند درصد تخفیف به شرط خرید تا یک قیمت مشخص. این نوع تخفیف گذاری مشتری را به طور ناخودآگاه مجبور به خرید بیشتر می کنند تا امکان استفاده از تخفیف ها را داشته باشند.

حتما به این نکته دقت کنید برای قیمت گذاری مناسب و خوب ملاک های زیادی را باید مورد توجه قرار دهید باید میزان هزینه و سودی که می خواهید بدست آورید را محاصبه کنید تا بتوانید تخفیفات رقابتی را برای محصولات خود ایجاد کنید.

در واقع در برندسازی و فروش در فضای آنلاین قیمت گذاری مناسب و درست محصولات یکی از بهترین راه هایی است که به کمک آنها می توانید از رقبای خود در بازار رقابتی که وجود دارد پیشی بگیرید. از موارد ی که قیمت‌گذاری اصولی و درست می تواند برای سایت شما ایجاد کند،  جلب توجه مشتریان می باشد همچنین قیمت گذاری درست و اصولی می‌تواند تأثیر مهمی بر رتبه‌بندی سایت و همچنین جذب ترافیک از موتورهای جستجو داشته باشد. در این قسمت ، به بررسی نکات مهم قیمت‌گذاری محصولات و خدمات در وب‌سایت می‌پردازد و راهکارهایی را با هم بررسی می کنیم که که چطور می توان با قیمت گذاری مناسب و اصولی سئو سایت خود را افزایش دهیم.

 1. تحقیقات بازاریابی: حتما قبل از تعیین قیمت محصولات و خدماتی که در سایت ارائه می دهید تحقیقات بازار را کاملا دقیق انجام دهید. شما باید با شناخت دقیق رقبا بتوانید تقاضا و عرضه در بازار را مشخص و  بررسی کنید تا به این شکل بتوانید بهترین قیمت رقابتی که برای مخاطبان خود ارائه دهید. 
 2. استفاده از روش‌های قیمت‌گذاری مختلف: روش های قیمت گذاری در دنیای امروزه بسیار متنوع می باشد برخی از روش های قیمت گذاری عبارت اند از : قیمت‌گذاری تمرکز بر رقابت، قیمت‌گذاری محصول، قیمت‌گذاری مشتریان، و قیمت‌گذاری بسته‌ای و غیره می باشد. این روش ها به شما این امکان را می دهد براساس مخاطب هایی که دارید بهترین روش ارائه محصولات را بدست آورید.
 3. ارائه ارزش افزوده: برخورداری از ارزش افزوده می‌تواند مشتریان را جذب کند و باعث افزایش قدرت قیمت‌گذاری شما شود. ارزش‌های اضافی مانند خدمات پس‌ازفروش، ضمانت‌نامه، ارسال رایگان و… می‌توانند تصمیم‌گیری مشتریان را در جهت انتخاب شما تحت تأثیر قرار دهند.
 4. دقت در تعیین قیمت: شما به عنوان یک صاحب کسب و کار باید به نحویه قیمت گذاری محصولات خود بسیار قیمت هایی که برای محصولات سایت خود ارائه می هید نباید خیلی بالا باشد زیرا باعث می وشود مشتری ها محصولات سایت را خریداری نکنند و همچنین این قیمت هم نباید خیلی پایین باشد زیرا قیمت پایین باعث بی اعتمادی مشتریان می شود. همیشه باید قیمتی را انتخاب کنید که علاوه بر جذب مشتریان، برای شما هم اقتصادی باشد.
 5. تست و بهینه‌سازی مداوم: شما باید همیشه در بازار رقابتی که قرار دارید به این نکته توجه کنید که تست های مختلفی برای قیمت هایی که می گذارید بدهید به این شکل بهترین نوع قیمت گذاری برای محصولات خود در سایت را پیدا کنید. آنالیز داده‌ها و بازخورد مشتریان به شما امکان می‌دهد تا با بهینه‌سازی مداوم، قیمت‌گذاری مناسب را اجرا کنید.
 6. عنوان و توضیحات بهینه‌سازی شده: یکی از مهمترین کارهایی که در طراحی سایت در اصفهان انجام می شود نوشتن عنوان محصولات بصورت کاملا اصولی و درست می باشد. همیشه باید به این نکته توجه کنید که عنوان و توضیحات محصولات و خدمات شما باید مرتبط، جذاب و حاوی کلمات کلیدی مهم مربوط به محصول شما  باشد. این مور به موتورهای جستجو مانند گوگل کمک می‌کند تا سایت شما را به عنوان یک مقصد معتبر در نتایج جستجو خود نشان دهند.

بهترین شرکت های طراحی سایت اصفهان به دلیل داشتن تجربه کافی به موارد بسیار زیادی که برای طراحی و سئو باید رعایت شود دقت می کنند تا به این شکل خدمات عالی تری به مشتریان خود بدهند. وظیفهی پشتیبانی سایت در اصفهان در عمل سئو بسیار مهم است پس حتما از پشتیبان و مدیر حرفه ای استفاده کنید.

نکته ای مهمی که حتما باید به ان توجه کنید آن است که اگر طراح سایت در ساخت سایت شما به نکات سئو توجه نکرده باشد عملا ضربهی بسیار بزرگی به سایت شما وارد کرده است و شما باید دوباره سایت خود را توسط یه شخص و یا شرکت طراحی سایت طراحی کنید. 

به همین دلیل هم ما در شرکت بهینتا برای طراحی سایت در اصفهان بسیار به این نکته نوجه می کنیم و سایت های تمام مشتریان خود را سئو پذیر طراحی می کنیم تا به این شکل بهترین خدمات ممکنه را به مشتریان خود ارائه دهیم.

زیبایی بصری فروشگاه اینترنتی یکی از ویژگی هایی است که بر روی بازگشت مشتریان به سایت شما تاثیر دارد و بیشترین تاثیر روی بازدیدکنندگان را دارند. در طراحی سایت ارزان در اصفهان سعی بر آن است که تا حد امکان از تصاویر با کیفیت و عالی استفاده شود. زیرا  این مورد در ارائه خدمات سئو در اصفهان بسیار با اهمیت می باشد زیرا تصاویر سایت در سرعت لود سایت بسیار با اهمیت می باشند. در طراحی سایت ارزان باید به این نکته بسیار دقت شود.

ارائه تصاویر با کیفیت و دقیق از محصولی که ارائه می دهید می تواند تاثیر مثبتی بر روی دیدگاه بازدیدکنندگان نسبت به محصول شما داشت باشد.

بهترین نوع تصاویر از محصولات تصویر 360 درجه از محصول است. این تصاویر به مشتریان حس خرید حضوری را می دهد. زیرا می توانند همه ی زوایای محصول را ببینند و سپس برای خرید تصمیم بگیرد. البته هزینه تصویر برداری 360 درجه کمی بیشتر از هزینه تصویر برداری عادی است که همین موضوع قیمت طراحی سایت ارزان را بالا می برد.

لازم به ذکر است که تصاویری که داخل سایت قرار می گیرند باید تا حد امکان کم حجم باشد. زیرا تصاویر با حجم بالا بر روی سرعت سایت تاثیر می گذارد. در ارائه خدمات سئو در اصفهان به این نکته بسیار دقت باید شود.

ابزارهای زیادی برای طراحی تصاویر وجود دارد که یکی از آنها فتوشاپ می باشد . این ابزار به طراحان سایت کمک می کند تا جلوه های بصری زیبایی خلق کنند . البته صاحبان کسب و کارها باید به این نکته توجه کنند که طراحان سایت طراحان تصویر و عکس نمی باشند و عملا افرادی که سفارش طراحی سایت می دهند باید تصاویر مورد نیاز طراح را در اختیار آن قرار دهند با این حال در شرکن بهینتا ما به این نیاز مشتریان هم پاسخ داده ایم و تشکلی تیمی با تجربه از عکاسان و طراحان حرفه ای تصاویر شما در ساخت بهترین کسب و کار آنلاین کمک می کنیم.

همان طور که گفته شده است استفاده از تصاویر با کیفیت بالا از اهمیت بسیار زیادی در طراحی صفحات سایت دارد، زیرا یکی از مواردی که باعث ایجاد تجربه کاربری بسیار خوب برای سایت می شود استفاده از تصاویر با کیفیت و زیبا متناسب با فعالیتی که انجام می دهید می باشد. در این قسمت به بررسی اهمیت استفاده از تصاویر باکیفیت، مزایا و راهکارهایی برای بهینه‌سازی تصاویر در طراحی وبسایت می‌پردازد.

1. اهمیت تصاویر باکیفیت در طراحی سایت: تصاویر با کیفیت از این لحاظ با اهمیت می باشند که این تصاویر قابلیت این را دارند که بتوانند باعث افزایش جذابیت صفحهی طراحی شده شوند. این تصاویر این باور را در مخاطب ها ایجاد می کنند که با یک سایت کاملا حرفه ای و معتبر روبرو می باشند و می توانند بدون نگرانی از خدمات و محصولات سایت استفاده کنند. تصاویر باکیفیت می‌توانند مفهوم و پیام موردنظر سایت را بهتر منتقل کنند.ی

بطور کلی یک تصویر با کیفیت بش از صد مطلب می تواند منظور شما را به مخاطب هایتان انتقال دهد. 

2. مزایای استفاده از تصاویر باکیفیت:

 • افزایش تجربه کاربری: مهمترین موردی که استفاده از تصاویر با کیفیت باعث آن می شوند ایجاد تجربه کاربری بهتر برای استفاده کننده های از سایت می باشد. تصاویر باکیفیت به کاربران احساس تجربه‌ای بیشتر و رضایتمندی از محتوا را می‌دهند.
 • جذب توجه: تصاویر جذاب و باکیفیت می‌توانند توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کنند و ایجاد ارتباط بصری موثری ایجاد کنند.

برای اینکه هر فروشگاه اینترنتی به مخاطب شناخته بشود ، سئو ( بهینه سازی ) سایت مهمترین و اصلی ترین ابزار است. سئو سایت باعث می شود لینک فروشکاه شما در رده های بالاتر قرار بکیرد. در نتیجه سایتتان بازدید بیشتری خواهد داشت. شرکت بهینتا به کمک تیم توانمند به سایت شما برای نمایش در لینک های برتر گوگل گمگ می کند. ارائه خدمات سئو در اصفهان به همراه بهینه سازی سایت در اصفهان شرکت بهینتا را به یکی از قطب های مهم طراحی سایت در اصفهان تبدیل کرده است.

بهترین شرکت های طراحی سایت اصفهان به دلیل داشتن تجربه کافی به موارد بسیار زیادی که برای طراحی و سئو باید رعایت شود دقت می کنند تا به این شکل خدمات عالی تری به مشتریان خود بدهند. وظیفهی پشتیبانی سایت در اصفهان در عمل سئو بسیار مهم است پس حتما از پشتیبان و مدیر حرفه ای استفاده کنید.

نکته ای مهمی که حتما باید به ان توجه کنید آن است که اگر طراح سایت در ساخت سایت شما به نکات سئو توجه نکرده باشد عملا ضربهی بسیار بزرگی به سایت شما وارد کرده است و شما باید دوباره سایت خود را توسط یه شخص و یا شرکت طراحی سایت طراحی کنید. 

به همین دلیل هم ما در شرکت بهینتا برای طراحی سایت در اصفهان بسیار به این نکته نوجه می کنیم و سایت های تمام مشتریان خود را سئو پذیر طراحی می کنیم تا به این شکل بهترین خدمات ممکنه را به مشتریان خود ارائه دهیم.

راه کارهایی برای ارائه خدمات سئو در اصفهان :

 • برای توضیحات مربوط به محصولاتتان از کلمات کلیدی استفاده کنید که در مقاله های ساییتان استفاده شده است.
 • برای انتخاب کلمات کلیدی از موضوعات داغ روز استفاده کنید. برای این کار Google trends  ابزار مناسبی است.
 • استفاده از Semrush
 • استفاده از Google Adwords
 • استفاده از AHREF

کپی کردن را فراموش کنید. حتی اگر محصول یا خدمات شما بسیار شبیه به رقبا است این یکی از نکات مهم در ارائه خدمات سئو در اصفهان می باشد. شما می توانید با نوشتن یک توضیح منحصر به فرد محصول و خدمات خودتان را منحصر به فرد کنید. اگر متن های کپی سایت های دیگر را بر روی سایت فروشگاه اینترنتی خودتان کپی کنید.تاثیر منفی مستقیمی بر روی امتیاز سایت شما از نظر گوگل دارد. در نتیجه سایت شما به رده های پایین تر منتقل می شود.

با این وجود که قسمت توضیحات خدمات یا توضیحات محصول نباید خالی باشد ، سعی کنید که برای هر محصول یا خدمات توضیحات منحصر به فرد بنویسید. این توضیحات باید شامل اطلاعاتی باشد تا به مشتریانتان برای انتخاب راحت تر کمک کند. این کار را پشتیبانی سایت در اصفهان انجام می دهد.

ما در پشتیبانی سایت در اصفهان تمام نیازهایی که سایت شما نیاز دارد که شامل بروزرسانی های برنامه ها ، تولید محتوای هدفمند ، طراحی صفحه فرود و غیره را بصورت کاملا تخصصی و حرفه ای انجام می دهیم. 

در ارائه خدمات سئو حتما تمام صفحات سایت شما باید بیشتر از 300 کلمه به همراه تصاویر محصوص به خودتان داته باشد. 

به نکته توجه کنید هرگز از متن های کپی شده از سایت های دیگران استفاده نکنید. باید حتما متن را تغییر داده و در سایت خود قرار دهید. 

برخلاف نظر بعضی از افرادکه فکر می کنند بعد از طراحی سایت در اصفهان کارشان با رقبا تمام شده است باید بگوییم این گونه نیست بلکه شما باید همیشه رقبای خود را چه قبل از طراحی سایت چه بعد از طراحی سایت زیر نظر داشته باشید. زیرا هر شرکت یا سازمانی بعد از مدتی با توجه به تحقیقات بازار و رفتار مشتریان عملکرد خودشان را تغییر می دهند.

لازم به ذکر است که اگر به دنبال پیشرفت و موفقیت در زمینه کسب و کارتان هستید. این شما هستید که باید با توجه به رفتار مشتریان در تغییرات باید پیشگام در تغییرات باشید. اما به هر حال اگر متوجه تغییراتی در عملکرد رقیبانتان شدید از این تغییرات عقب نمانید.

شما می توانید به کمک پشتیبانی سایت در اصفهان از خیلی از رقبای خودتان پبشی بگیرید. زیرا یکی از بهترین شرکت های طراحی سایت اصفهان شرکت بهینتا می باشد به شما در پیشی گرفتن از رقیب هایتان کمک می کند.

ما در بهینتا برای هر حرکت برندسازی شما برنامه ریزی می کنیم تا به این شکل بتوانید فروش بیشتری برروی سات خود تجربه کنید. 

زمانی که در حال راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی هستید باید در مورد نحوه ارسال محصولاتتان به مشتری نیز فکر کنید. این مورد بسیار مهمی در طراحی سایت در اصفهان و همچنین بهینه سازی سایت در اصفهان است که باید بسیار به آن توجه کنید. شما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که مخاطبانتان در شهرها و مناطق مختلف هستند. پس شما نیاز به روش های حمل و نقل متفاوت دارید.

شما به عنوان مدیر کسب و کار باید در این باره که حمل و نقل به صورت رایگان است یا شامل هزینه می شود نیز تصمیم بگیرید.

انتخاب موضوع بالا ، یعنی حمل و نقل رایگان یا دارای هزینه پروسه ای پیچیده است. زیرا امکان دارد هزینه حمل و نقل بالا مشتری را از خرید کردن منصرف کند. در عین حال ممکن است حمل و نقل رایگان باعث ضرر شما بشود.

ابزارهای مختلیفی در دنیا توسط شرکت های مختلفی طراحی شده اند که به شما در مدیرت و طراحی سایتتان کمک می کند ما در شرکت بهینتا با کمک گرفتن از این ابزارها سعی بر طراحی کامل اصولی و عالی در جهت رفع نیاز کارفرماها کرده ایم. 

گوگل آنالیتیکس و گوگل وب کنسول دو ابزار مفیدی است که گوگل برای بررسی سایت ها در اختیار کاربرانشان قرار داده است. شما با استفاده از این دو ابزار امکان سنجیدن بازدیدکنندگان وب سایتتان را دارید.

مثلا گوگل آنالیستیکس به شما نشان خواهد داد که کدام صفحه از فروشگاه اینترنتی شما عملکرد بهتری داشته است. به وسیله این ابزار می توان خیلی بهتر بهینه سازی سایت در اصفهان را انجام داد. این ابزار همچنین به شما نشان خواهد داد که کدام صفحه باعث شده است که کاربر سایتتان از صفحه خارج بشود.

در نتیجه با به دست آوردن این اطلاعات شما می توانید بر روی صفحاتی که کمتر بازدید می شوند تمرکز بیشتری بگذارید. تا مشکلاتش را رفع کنید. با رفع این مشکلات ، بازدیدکننده از فروشگاه اینترنتی شما زمان بیشتری در وب سایت می گذراند و امکان خرید بالاتری را دارد.

همچنین این ابزار ما را در طراحی سایت در اصفهان و همچنین سئو سایت در اصفهان بسیار یاری و کمک می کند.

البته بهتر است که کار پشتیبانی سایت در اصفهان و سئو سایت به یک شرکت یا نفر داده شود تا آن فرد بهتر بتواند کار سئو را انجام دهد.

مشاوره و خدمات پس از فروش دو خدمت اصلی است که در فروشگاه اینترنتی نباید فراموش بشود. در واقع وجود این دو خدمات مشتری را به خرید محصول یا خدمات ترغیب می کند.  زیرا مشاوره قبل از خرید و خدمات پس از فروش نشان دهنده آن است که مشتری می تواند یک خرید مطمئن داشته باشد.

گاهی اوقات مشتری بعد از خواندن توضیحات داده شده درباره محصول و یا خدمات باز هم در تصمیم گیری مشکل دارد.زیرا نمی داند کدام یک از گزینه های قابل انتخاب برای او مناسب تر است. در این موقع وجود مشاور می تواند باعث خرید کردن این مشتری دو دل بشود.

پس با قرار دادن یک شماره در فروشگاه اینترنتیتان باعث القا کردن حس خوب در او بشوید.

یک مورد دیگر که تاثیر به سزایی در میزان فروش در فروشگاه اینترنتی دارد ، وجود سیستم چت آنلاین است. در نظر داشته باشید که بازدیدکننده از سایت شما از طریق سرچ کردن در اینترنت به وب سایت شما آمده است. پس انتظار دارد که جواب سوال هایش را نیز به صورت آنلاین بگیرد. آنلاین پاسخ دادن به سوالات کار پشتیبان سایت در اصفهان می باشد که به صورت حرفه ای و به کمک اطلاعاتی که شما در اختیار افراد قرار می دهید این کار را انجام میدهد و البته پشتیبانی سایت در اصفهان کار دیگی را هم انجام می دهد و آن عمل آن هم آموزش نیروهایی است که شما معرفی می کنید برای استفاده از سایت. 

ارائه خداتمات بیشتر به مشتریان باعث ایجاد مشتری وفادار در کسب و کار شما می شود. حتما به نحویه ارائه خدمات به مشتریان توجه کنید. 

یکی از مواردی که می تواند به میزان فروش شما در فروشگاه اینترنتی و کمک کند حضور داشتن در شبکه های مجازی است. یکی از خدمات سئو سایت در اصفهان ارائه خدمات مبنی بر شیبکه های اجتماعی می باشد. امروزه یکی از کاربردهای فضای مجازی ارائه محصولات و خدمات است.

استفاده رایگان از شبکه های مجازی می تواند بستر خوبی برای تبلیغ و ارائه ی محصول و خدمات باشد. این موضوع در بهینه سازی سایت در اصفهلن بسیار با اهمیت است .

اما فراموش نکنید لازم نیست در تمام شبکه های اجتماعی حضور فعال و پررنگ داشته باشید. بلکه با توجه به محصول یا خدمات باید بررسی کنید که عمده مشتریان شما از کدام شبکه اجتماعی استفاده می کنند. سپس در همان شبکه اجتماعی اقدام به تولید محتوا بکنید.

با فعالیت داشتن در شبکه های مجازی، افراد بیشتری با شما و کسب و کارتان آشنا خواهند شد. همچنین با کامنت ها و نظراتی که درباره کسب و کار شما می دهند. شما می توانید منوجه نقاط ضعف و نقاط مثبت خود بشوید. در نهایت با رفع نقاط ضعف در فروشگاه اینترنتی کسب و کارتان به فروش بالاتر برسید.

یکی دیگر از مزیت های حضور در شبکه های اجتماعی نیز جلب اعتماد مشتری با میزان لایک بالا و کامنت های مثبت در مورد کسب و کارتان است.

در بهترین شرکت های طراحی سایت اصفهان فعالیت در شبکه های مجازی را به مشتریان خود همیشه پیشنهاد می کنند زیرا به کمک چنین شبکه هایی می توان مشتری های زیادی بدست آورد.

البته کسی که کار پشتیبانی سایت در اصفهان را انجام میدهد می تواند شما را در این امر بسیار کمک کند.

امروزه به دلیل حضور بیشتر مردم ایران در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام ، آپارات، اینستاگرام، یوتوب و فیس بود این شبکه های اجتماعی از اهمیت بیشتری برخردار شده اند به شکلی که شما می توانید از این شبکه های اجتماعی برای فروش محصولات و خدمات حود استفاده کنید.

 • مراحل خرید در فروشگاه اینترنتی باید ساده طراحی شود.

یکی از اصلی ترین مرحله در ساخت فروشگاه اینترنتی طراحی مراحل فروش است . زیرا اصلی ترین هدف طراحی سایت ، خرید کردن مشتری از شماست . در هنگام طراحی باید در نظر داشته باشید. اگر مراحل خرید در سایت سخت و سردرگم کننده باشد مشتری خیلی زود دست از خرید کردن می کشد و سایت شما را خیلی زود ترک می کند.

پس مراحل خرید باید به صورتی طراحی و ساخته شود که مشتری با چند کلیک ساده خرید خود را انجام بدهد. پرسیدن سوال های زیاد و درخواست اطلاعات غیر ضروری مشتری را خسته می کند. پس تا حد ممکن با ساده کردن مراحل خرید اعتماد و رضایت مشتری را جلب کنید.

ریسپانسیو بودن به معنای نمایش درست سایت در ابزارهای مختلفی مانند گوشی مویباسل، لب تاپ، کامپیوترهای خانگی و تبلت به ظور کلی رسپانسیو بودن سایت به این معنا است سایت در تمام دستگاه های پخش کننده تصویر درست ظاهر شود.

می توان به بطور کلی مناسب بودن ریسپانسیو را به دو صورت بیان کرد:

 1.  ظاهر وب سایت روی دستگاه های متفاوت از جمله : تبلت و گوشی
 2.  سرعت لود شدن سایت روی گوشی با سرعت اینترنت پایین

دو مورد نام برده شده در بالا مربوط به رسیپانسیو بودن فروشگاه اینترنتی شما می شود. اهمیت دادن به این دو مورد از آن جایی حائز اهمیت است که هر روزه تعداد افرادی که با گ.شی و تبلت به فروشگاه اینترنتی شما سر می زنند رو به افزایش است. بنابر این شما با ریسپانسیو طراحی کردن سایتتان می توانید این دسته از افراد را هم برای خرید از وب سایت راضی نگه دارید.

باید هنگام برنامه ریزی استراتزیک برای وب سایتتان ، به نحوی طراحی را انجام بدهید که مشتری فقط یک بار از شما خرید نکند. بلکه دوباره و دوباره به سایت شما سر بزند.

استراتژی های برگشت دوباره مشتری به سایت در طراحی سایت در اصفهان عبارت اند از:

  • عضویت در خبرنامه سایت
  • گرفتن شماره از مشتریان برای اطلاع رسانی کردن تخفیف ها
  • ارسال ایمیل در مورد جدیدترین محصولات
  • ارسال پیامک
  • ارسال کد تخفیف برای کسانی که مدت هاست از وب سایت شما خریدی انجام نداده اند.

لازم به ذکر است ارسال پیامک و ایمیل اگر بیش از حد باشد مشتری را خسته کرده و نتیجه عکس دارد. البته دادن خدمات به موقع نیز در این امر بسیار مهم است به همین دلیل هم پشتیبانی سایت در اصفهان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد زیرا مدیر سایت با ارانه اخبار به موقع به صاحب کسب و کار می تواند شما را در این امر بسیار کمک کند.

در طراحی یک فروشگاه اینترنتی نکات بسیار زیادی از جمله انتخاب رنگ مناسب ، شعارهای تبلیغاتی و … باید رعایت بشوند. از آن جایی که کیفیت وب سایت شما با میزان فروش شما رابطه مستقیم دارد شما باید بهترین افراد را برای طراحی وب سایتتان انتخاب کنید.

در طراحی سایت در اصفهان و بهینه سازی سایت در اصفهان شرکت بهینتا آماده ارادئه هرگونه خدماتی می باشد. این شرکت به کمک کادری توانا در ارائه خدمات سئو در اصفهان شما دوستان را یاری می دهد تا هررچه سریعتر به اهداف خود دست پیدا کنید.

البته فراموش نکنید بعد از طراحی سایت حتما مدیر سایت برای انجام پشتیبانی سایت در اصفهان انتخاب کنید تا بتوانید هرچه بهتر عمل مدیریت سایت خود را انجام دهید.

ویژگی های یک سایت کاربرد پسند

برای طراحی سایت اصولی و کارآمد باید ویژگی ها و دستوراتی را رعایت کنید تا به کمک آن بتوان یک سایت کاربرپست داشت . در زیر به بررسی برخی از این ویژگی ها می پردازیم:

بگذارید با هم ویژگی های یک سایت عالی و خوب را بررسی کنیم . رعایت این اصول می تواند به شما سایتی دهد که برای مخاطبین بسیار عالی باشد و عملا باعث کسب درآمد برای شما شود.

اگر شما صاحب کسب و کار اینترنتی هستید باید به این نکته توجه کنید که امروزه داشتن وب سایت یکی از موارد واجب برای ساخت برند است.  آن هم به این دلیل که به کمک وب سایت می توانید مخاطب های کسب و کار خودتان را بیشتر کنید و به این شکل فروش خودتان را افزایس دهید. اما نکته ای که در این بین باید به آن توجه کنید این است که یک وب سایت خوب چه ویژگی هایی دارد و شما باید در وب سایت خودتان چه ویژگی هایی را رعایت کنید.

 • استفاده از ابزار های تحلیل در طراحی سایت

یکی از ویژگی های خوبی که داشتن وب سایت برای شما می تواند داشته باشد این است که شما از ابزار های تحلیل وب سایت ها استفاده کنید.

شما می توانید پس از اینکه سایت خودتان را طراحی کردید از ابزارهای تحلیل برای سایت خود استفاده کرده و از این ابزارها برای بهینه سازی سایت خودتان استفاده کنید. ابزار هایی مثل گوگل آنالیتیکس که می توانید با قرار دادن کد آن داخل سایت خود به کمک عملکرد های سایت خودتان بروید و عملکرد سایت خودتان را بهبود ببخشید.

حال چرا باید از این ابزار ها استفاده کرد؟ چون این ابزار ها به شما کمک می کنند تا بتوانید بهتر رفتار مخاطب خودتان را بررسی کنید ببینید که مخاطب و کاربر سایت شما به کدوم بخش از سایت شما رفته از چه بخشی بیشتر بازدید شده چقدر کاربر داخل سایت شما وارد می شوند و وب گردی می کنند و غیره.

 • دکمه های مربوط به رسانه های اجتماعی را در سایت خودتان قرار دهید.

فعالیت شما در دنیای اینترنت نباید تنها و تنها محدود به وب سایت شما باشد. شما باید بتوانید در رسانه های اجتماعی مختلف هم برای بزرگتر کردن پایگاه کاربرانتان استفاده کنید.

فعالیت های شما در رسانه های اجتماعی باعث می شود تا بتوانید با ارتباطی که هر روز از با مخاطبانتان به واسته ی گذاشتن پست و استوری های روزانه در این شبکه دارید مخاطبانتان را مجاب کنید تا به سایت شما مراجعه کرده و از سایت شما برای خرید محصولات و یا خدماتی که نیاز دارند استفاده کنند. و عملا به این شکل کاری کنید تا حجم افراد و کاربران سایت شما افزایش یافته و عملا فروش خود را افزایش دهید. 

پس یکی از ویژگی های یک سایت خوب توانای اتصال به شبکه های اجتماعی می باشد. و این که بتوان پست های انتشار یافته را به صورت اتوماتیک داخل شبکه های اجتماعی از طریق سایت انتشار داد.

 • محتوای با ارزش و کاربرپسند انتشار دهید.

نکته ای که باید در طراحی سایت به آن دقت کنید این است که سایت باید به شکلی طراحی شود که هر مخاطبی با هر دستگاهی بتواند به راحتی به سایت شما رجوع کرده و از آن استفاده کند؛ به همین دلیل هم باید طراحی کاربرپسند و خوبی داشته باشید. 

در زیر برخی از مواردی که برای ایجاد پستی با ارزش و کاربرپسند باید رعایت شود را برای شما بازگو می کنیم

 •  اندازه یا سایز فونت ها
 • نوع فونت مورد استفاده
 • رنگ های اصلی سایت 
 • استفاده از عکس های با کیفیت با معنی درست
 • استفاده از صوت و ویدئو

در خصوص انتشار محتوای باارزش، این را بهتر است بدانید که تنها و تنها ارائه اطلاعات در مورد شرکتتان و محصول ها یا خدمت های شرکت شما کافی نیست. شما بهتر است بتوانید محتوایی بنویسید که کاربر ها را به خود جذب کند. به طور کلی بهتر است محتوایی بنویسید که نیاز مخاطبان شما بتوان به کمک آن محتوا برطرف کرد.

به طور مثال، اگر محصول شما در مورد نوعی از گوشی است، شما بهتر است بتوانید با کمک محتوای غنی (متن، عکس و فیلم) عملکرد آن را به مخاطب های خودتان نشان دهید و همچنین آن ها باید با محتوای شما، بتوانند جواب اکثر سوالات خود در مورد این ابزار را بگیریند

 • سرعت بالای وب‌سایت

خودتان را جای کاربری که از سایت شما بازدید می کند بگذارید . شما انتظار آن را دارید که یک سایت زمانی که برروی آن کلیک می کنید سریع بارگزاری شود و اطلاعاتی که شما نیاز دارید را در اختیار شما بگذارد . 

در واقع یکی از پارامترهایی که تائین می کند طراحی یک سایت خوب است یا نه در واقع سرعت بارگذاری صفحات سایت می باشد . این مورد آنقدر مهم است که گوگل در آخرین آپدیت خود سرعت بارگذاری صفحات سایت را به عنوان یکی از موارد بسیار مهم در سئو سایت قرار داده است.

طراح سایت باید در طراحی سایت خود به سرعت سایت بسیار توجه کند به شکلی که از تصاویر با حجم مناسب استفاده کند جدا از این مورد باید کد نویسی سایت هم بسیار بهینه سازی شده باشد. البته مواردی که در طراحی سات باید دقت شود زیاد است که سعی می شود در مقاله ای جدا کانه به بررسی هر کدام پرداخته شود.

 • ریسپانسیو بودن یا واکنش گرایی سایت

رسپانسیو بودن بدین معنا است که سایت شما توانیی آن را داشته باشد که در همه اندازه های مورد استفاده کاربر مثل اندازه صفحه نمایش لپ تاپ، موبایل، تبلت بتواند خودش را تطبیق داده و نمایشی کاربرپسند داشته باشد. 

در سال 2022 میزان بازدید سایت ها از طریق گوشی موبایل به بیش از 75% رسیده است . این مورد بدین معنا است که شما به عنوان طراح سایت باید حتما به رسپانسیو بودن سایت دقت کنید زیرا بیشتر کاربرها برای مشاهده سایت از گوشی موبایل استفاده می کنند تا از لب تاپ.

 • داینامیک بودن وب سایت

داینامیک بودن یا پویا بودن سایت یکی از مفاهیمی است که برای طراحی سایت باید به آن دقت بسیار زیادی شود به همین دلیل هم در ابندای آموزش طراحان سایت به طراح ها آموزش داده می شود. درواقع شما به کمک داینامیک سازی سایت می توانید قسمت های مختلف سایت را به هم متصل کنید بطور مثال اگر شما مقاله ای را در داخل وب سایت خود منتشر کنید این مقاله را می توانید به صورت اتوماتیک داخل صفحه ی اول سایتتان به نمایش بگذارید.

در واقع داینامیک سازی سایت به شما این امکان را می دهد که بتوانید افزونه ها و یا نرم افزارهای مختلف را به راحتی بر روی سایت خود نصب کنید. آنوقت افزودن امکانات جدید مانند وبلاگ ، فروشگاه و … کاری بسیار راحتی می باشد.

 • وبلاگ نویسی در سایت

در دنیای امروزه محتوا یکی از اجزای بسیار مهم اینترنت است. اگر شما در سایت خود مطالبی از فعالیتی که انجام می دهید داشته باشید کاربران سایتتان خیلی بیشتر به سایت شما اعتماد می کنند. و برای ایجاد کردن این اعتماد باید سایت شما از قابلیت وبلاگ نویسی و مقاله نویسی پشتیبانی کند. درواقع وبلاگ نویسی در سایت در فرایند سئو بسیار اهمیت دارد.

 • داشتن نقشه راه منطقی و اساسی

مطمئنا یک سایت باید ظاهری خوب و کارآمد داشته باشد ولی در مرحله ی اول باید مشخص کنید که در سایت چه فعالیت هایی قرار است انجام شود و یا آنکه مخاطبین سایت چه کاری باید انجام دهند. این مورد آنقدر مهم است که شما قبل از انجام هر کاری حتی انتخاب هاست و دامنه باید مشخص کنید که چه طرح و نقشه ای برای سایت خود درنظر دارید. البته این مورد را هم درنظر بگیرید که به کمک نقشه ی سایت می توانید مشخص کنید که چه نوع طراحی برای سایت شما لازم می باشد و عملا بتوانید تجربه ی کاربری خوبی برای سایت خود بوجود آورید. 

عملا شما برای خلق رابطه ی کاربری خوب و مناسب برای سایتتان باید نقشه ی راه منطقی و درستی برای سایت و فعالیت خود ایجاد کنید. تا به این شکال افرادی که با سایت شما ارتباط برقرار می کنند منطق سایت شما را درک کنند و همچنین بتوانید در گوگل رتبه ی خوبی بدست آورید.

 • تامین امنیت سایت

یکی از مواردی که در طراحی و ساخت یک سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، امنیت وب سایت است. ما در طراحی سایت در اصفهان توجه ویژه ای به این مورد داریم تا بتوانیم خدمات عالیی به مشتریان خود دهیم. یکی از مواردی که باید در ایجاد امنیت سایت به آن باید دقت شود گواهی ssl سایت است که برای سایت هایی که درگاه پرداخت دارند لازم است. این گواهی ارتباط بین شما و کاربران شما را رمزگذاری می کند تا به این شکال ترس شما و مخاطبان شما را نثبت به ثبت اطلاعات از بین ببرد. 

به این نکته بسیار دقت کنید شما باید همیشه امنیت سایت خود را بسیار جدی بگیرید تا افراد خاطی نتوانند به اطلاعات سایت شما دسترسی داشته باشند.

نکته دیگری که در ایجاد امنیت سایت باید به آن دقت کرد استفاده از هاست و سرور قوی می باشد . به نکنه هم باید دقت ویژه ای داشت.

 • کدنویسی اختصاصی

در بازار رقابتی طراحی سایت در اصفهان شرکت ها و افراد زیادی به شما این پیشنهاد را می دهند که در مدت زمان بسیار کمی برای شما یک سایت طراحی می کنند مدت زمانی در حدود یک هفته در حالی که این افراد برای شما سایتی طراحی نمی کنند بلکه صفحات آماده ی یک قالب را برای شما درون ریزی می کنند این و به این شکل عملا برای شما سایت درست می کنند در حالی که این کار بسیار مضر می باشد و می تواند به سایت شما ضرر وارد کند . پیشنهاد می کنم قبل از طراحی سایت با یک مشاور دقیق در این باره صحبت کنید تا به شما راهنمایی های لازمه در باره ی این که به چه افرادی سفارش طراحی سایت بدهیم مشاوره دقیق بگیرید. 

وقتی شما به شرکتی سفارش طراحی سایت می دهید اگر این شرکت، شرکت کلاه برداری نباشد به راحتی این موضوع را می تواند متوجه شود و آن هم این است که به نمونه کارهایی که دارد نگاه کنید اگر این شرکت ها نمونه کارهایشان شبیه به هم باشد یعنی این شرکت ها از یک قالب برای طراحی سایت های مشتریان خود استفاده می کنند که کاری اشتباه است درحالی که شرکت هایی که کار را بصورت اصولی پیش می برند برای هر مشتری خود متناسب با نیاز آن مشتری سایت را طراحی می کنند به همین دلیل هم وقتی نمونه کارهایی این مشتریان را مشاهده می کنید با سایتهای متفاوتی از نظر شکل و ظاهر روبرو می شوید.

 • تقویت برند از طریق طراحی سایت

یکی از بزگترین مشکلاتی که صاحبان کسب و کارها با وب سایت خود دارند این است با این سایت ها نمی توان پیوستگی خوبی با برند ها شما ایجاد کرد آن هم به این دلیل است که برای طراحی آن سایت ها از قالب ها با صفحات آماده استفاده شده و عملا طراحی برای آن صفحات انجام نشده است در حالی که اگر سایت متناسب با برند و کاری که شما انجام می دهید طراحی و ساخته شود می تواند به شما در پیشبرد اهدافتان بسیار کمک و یاری دهد.

طراحی وب یکی از جنبه های ضروری هر کسب و کار آنلاین است. این مورد نقش مهمی در ایجاد تصویر برند قوی در ذهن مخاطبان شما ایفا می کند. یک وب سایت خوب طراحی شده نه تنها توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند، بلکه تضمین می کند که مخاطبان با مطالب سایت شما رابطه ی خوبی برقرار می کنند و برای مطالب بیشتر باز هم به سایت شما می گردند. هنگامی که طراحی وب به درستی انجام شود، می تواند به تقویت برند شما و ایجاد مزیت رقابتی نسبت به دیگران کمک کند.

یکی از حیاتی ترین جنبه های طراحی وب، ایجاد یک رابط کاربری بصری است که به راحتی قابل پیمایش باشد. سایت باید به طور منطقی سازماندهی شود، با فراخوان های واضحی که بازدیدکنندگان را به سمت نقاط تبدیلی مانند ثبت نام یا فروش راهنمایی می کند. رنگ‌های مورد استفاده باید با هویت برند شما همخوانی داشته باشند و در عین حال از نظر زیبایی‌شناختی دلپذیر باشند. تصاویر و ویدیوها باید با کیفیت بالا و مرتبط با آنچه می فروشید باشند، به ایجاد اعتماد در پیشنهادات شما کمک کنند.

وب سایت شما چهره آنلاین برند شما است. این نشان دهنده این مورد نشان میدهد که شرکت شما چیست؟ و چطور کار می کند و پیام شما را به مشتریان بالقوه منتقل می کند. به این ترتیب، مهم است که طراحی سایت شما به طور موثر نشان دهد که چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید. یک وب سایت خوب طراحی شده می تواند به تقویت برند شما کمک کند و به شما برتری نسبت به رقبا بدهد.

یکی از عناصر کلیدی طراحی وب سایت موثر، سازگاری است. اطمینان حاصل کنید که تمام عناصر موجود در سایت شما، از فونت ها گرفته تا طرح های رنگی، با استراتژی کلی برندسازی شما هماهنگ هستند. این به ایجاد یک ظاهر و احساس منسجم کمک می کند که پیام شما را در ذهن بازدیدکنندگان تقویت می کند.

نکته مهم دیگر قابلیت استفاده است. سایت شما باید به راحتی قابل پیمایش باشد و اطلاعات مورد نیاز را به صورت واضح و مختصر در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهد. از بهم ریختن صفحات با عناصر یا متن غیر ضروری خودداری کنید، زیرا این امر می تواند تجربه کاربر را کاهش دهد و در نهایت به تصویر برند شما آسیب برساند.

در زیر به بررسی برخی از موارد که باعث می شود برند شما از طریق طراحی سایت تقویت شود می پردازیم:

 1. طراحی سایت بهینه: یکی از مهمترین موارد در برندسانزی در دنیای امروزه این است که سایت شما باید بسیار بهینه و کاربرپسند طراحی و اجرا شود.  رعایت اصول و استانداردهای طراحی سایت، نمایش بهینه  بسیار مناسب سایت بر روی دستگاه‌های مختلف مانند موبایل (ریسپانسیو) و ارائه تجربه کاربری مثبت به اهمیت بالایی برخوردار است. این موارد با هم باعث می شود تا مخاطبان به سایت شما اعتماد کند و برای خرید های پی در پی به شما روجع کند و شما و سایتتان را به افراد دیگر پیشنهاد دهند. 

 2. بهینه‌سازی محتوا برای سئو: باید محتوایی که برروی سایت گذاشته می شود چه عناوین،چه متن‌ها و یا توضیحات تصاویر، با استفاده از کلیدواژه‌های مناسب و مرتبط و مهم برند و کسب و کار شما ، بهینه‌سازی شود تا در موتورهای جستجو بهتر دیده شود و بیشترین تعداد مخاطبان را بتوانید بدست آورید. 

 3. بهبود سرعت بارگذاری: یکی از موارد بسیار مهم در ایجاد رابطه کاربری درست سرعت بارگذاری مطالب سایت می باشد عملا بهبود سرعت بارگذاری سایت بعث بهبود هرچه بیشتر تجربه کاربری می‌شود و همچنین این کار در بهبود جایگاه سیت در موتورهای جستجو و سئو نیز نقش مهمی ایفا می‌کند. کاهش زمان بارگذاری صفحات سایت از طریق بهینه‌سازی عکس‌ها، کاهش حجم فایل‌ها و بهبود سرورها انجام می‌شود.

 4. استفاده از ویدئو و تصاویر: یکی از مواردی که باعث می شود برند شما از طریق طراحی سایت تقویت شود استفاده از تصاویز جذاب و زیبا در طراحی های قسمت سایت شما می باشد .  استفاده از محتواهای تصویری و ویدئوها  باعث می شوند تا مخاطبان در صفحه ی مورد نظر تجربه کاربری بهتری دریافت کنند و اطلاعات را بهتر به مخاطبان منتقل کند. این را بدانید یک تصویر خیلی گویاتذ و راحت تر مطالب را به مخاطب می رساند و تا یک متن. 

 • دسترسی آسان به مطالب

دسترسی آسان به محتوا یکی از ویژگی های مهم در طراحی وب سایت درجه یک است. در واقع دسترسی آسان به مطالب یکی از عوامل اصلی است که باعث می شود بازدیدکنندگان به وب سایت شما بازگردند. وب سایتی که به راحتی می توان در آن پیمایش کرد و فهمید که در کجا باید چه کاری انجام داد، با تابلوهای راهنمایی واضح و محتوای منظم، ناامیدی کاربران را کاهش می دهد و کاربران را تشویق می کند تا با برند شما درگیر شوند.

یکی از جنبه های کلیدی دسترسی آسان به محتوا، چیدمان تمیز و شهودی است. کاربران باید بتوانند به سرعت آنچه را که به دنبال آن هستند بیابند، بدون اینکه مجبور باشند در صفحات اطلاعات نامربوط قدم بزنند. این را می توان با شکستن بلوک های طولانی متن به پاراگراف های کوتاه تر، استفاده از عنوان های فرعی و نقاط گلوله، و ارائه تصاویر یا فیلم های مرتبط در صورت لزوم به دست آورد.

یکی دیگر از عوامل مهم در دسترسی آسان به محتوا، سرعت سایت است.

نکاتی برای بهبود تجربه کاربر از سایت وجود دارد. این نکات می تواند به شما در روند پیشرفته تر و بزرگتر شدن کسب و کارتان کمک کند.

حال تجربه کاربر چیست؟ تجربه کاربر همان حسی است که بازدید کننده زمانی که وارد سایت شما می شود و از شما خریدی انجام می دهد یا اینگکه در سایت شما می گردد دریافت می کند را تجربه کاربری می گویند.

این موضوع یک موضوع مهم است که می تواند در پیروزی وب سایت شما یا در شکست وب سایت شما تاثیر گذار باشد.

نظرسنجی که در خارج از ایران انجام شده است نشان می دهد که تقریبا  بالای 70 درصد از کسب و کارهایی که در این نظرسنجی شرکت کرده اند یکی از مهم ترین المانی که باعث افزایش فروش، افزایش نرخ تبدیل و افزایش وفاداری مشتری می شود تجربه کاربری است.

پس باید سایت را به شکلی طراحی کنیم که کاربر سایت ما احساس بهتری در هنگام استفاده از سایت داشته باشد و تجربه خوبی از گشتن یا خرید از وب سایت ما در خاطرش بماند و از حضور در سایت ما لذت ببرد.

برای اینکه شما بتواند تجربه کاربری سایت خودتان را افزایش بدهید نکات کلیدی وجود دارد که بیشتر سایت های معتبر دنیا این نکات را به کار می گیرند.

سرعت سایت خودتان را زیر نظر داشته باشید

اولین موردی که باعث می شود مشتری ها و بازدیدکننده ها سایت ناراضی باشند و گشتن در سایت ما باعث خستگی یا ناراحتی آنان شود سرعت سایت است.

روی افزایش سرعت سایت بسیار جدی کار کنید. شرکت آمازون بررسی انجام داده است که وقتی سرعت سایت آمازون 100 میلی ثانیه کند می شود، فروش آمازون هم چیزی حدود 1 درصد کمتر می شود. سرعت سایت شما تا این حد می تواند بر روی تجربه کار بر تاثیر بگذارد.

پس سعی کنید تا جایی که ممکن است سرعت خودتان را بالاتر ببرید تا مخاطب و کاربری که وارد سایت شما می شود سرعت پایین سایت باعث ناراحی و نارضایتی کاربر نشود.

نظر سنجی دیگری نشان می دهد که از هر 6 نفری که سبد خرید را ترک می کنند 4 نفر از آن 6 نفر بخاطر سرعت پایین سایت است که سبد خرید خود را ترک کرده اند سرعت سایت باید بالا باشد چون اگر اینگونه نباشد سرعت سایت از دید کاربر ها آنقدر کند است که خسته می شوند و از سایت خارج می شوند و خرید خودشان را انجام نمی دهند.

پس فراموش نکنید تا جایی که ممکن است سرعت سایت خودتان را بالا و بالا تر ببرید تا بتوانید نرخ خروج کاربر ها به خاطر سرعت پایین سایت را کاهش دهید

بنابر چیز هایی که خواندید اولین هدف برای بهبود تجربه کاربری بهبود سرعت سایت است. زیرا اگر اینگونه نباشد تجربه کاربری خوبی را شما برای مخاطب خلق نکرده اید.

چه چیز هایی بر سرعت سایت تاثیر می گذارند؟ المان هایی مانند هاست ، سرعت سرور، نرم افزار و امکاناتی که روی هاست نصب است و همینطور به کد هایی که در سایت خود قرار داده اید بر روی سرعت سایت تاثیر گذار هستند.

بطور مثال اگر سایت شما با ورد پرس ساخته شده است پلاگین ها یا روش هایی وجود دارد که می توانید سرعت سایت خودتان را افزایش دهید و تجربه کاربر سایت خودتان را بهبود ببخشید شما می توانید با این پلاگین ها سرعت سایت خودتان را بهتر کنید و به همین خاطر شما تجربه لذت بخش تری را برای مشتری خود به ارمغان می آورید.

سایتی برای تجربه کاربر بهینه شده است که سرعت بالا داشته باشد و باعث خستگی و نارحتی و نارضایتی مخاطب نشود.

برای اینکه بفهمید سرعت سایت شما چقدر است شما می توانید از سایت gtmetrix.com استفاده کنید. شما می توانید با قرار دادن آدرس وب سایت خودتان در این سایت اطلاعات کاملی از سرعت سایت خودتان را دریافت کنید و همچنین پیشنهاداتی برای بهبود سرعت سایت به شما می دهد که شما می توانید با اجرا کردن آن پیشنهاد ها سایت خودتان را بهینه تر و بهتر کنید تا بتوانید تجربه کاربری خوبی برای مخاطب خودتان بسازید.

سایت خودتان را ساده طراحی کنید

دومین نکته ای که برای تجربه کاربری وجود دارد این است سادگی سایت. حال این یعنی چی؟ این یعنی اینکه سایت شما به گونه ای طراحی شده باشد که تا حد ممکن فرآیند ها کوتاه باشد و همچنین گزینه ها، دکمه ها و امکانات اضافی در صفحه های غیر ضروری حذف شوند.

به طور مثال در صفحه های محصول بهتراست که ستون کناری حذف شود تا کاربر بتواند تمرکز بیشتری را بر روی محصول داشته باشد. در فرآیند خرید تا حد ممکن مرحله های خرید را کوتاه تر کنیم سعی کنیم برای دادن مقاله یا یک ویدیو آموزشی فرم خود را ساده تر طراحی کنیم برای مثال فقط شماره تلفن و نام و نام خانوادگی رسعی کنیم شخص بتواند که با کمترین کلیک بتواند به چیزی که نیاز دارد برسد سعی کنیم فرایند خرید را کوتاه تر کنیم تا مخاطب بتواند در کمترین زمان ممکن خرید خودش را انجام دهد.

همچنین این را بهتر است بدانید که سایت نباید پیچیدگی خاصی داشته باشد باید طوری باشد که کاربر سایت شما بتواند هر موقع که بخواهد قدم بعدی را بردارد و  به راحتی بداند که قدم بعدی چیست و باید چه کاری انجام دهد تا نیازش برطرف شود. می توان گفت که بسیاری از سایت ها هستند که بازدید کنندگان سایت حتی برای  پیدا کردن دکمه خرید هم به مشکل بر می خورند. پس به این ترتیب چنین سایت هایی نمی توانند ساده و دوست دار کاربر باشند.

به ظاهر و زیبایی سایت دقت کنید

سومین نکته ای که در بهبود تجربه کاربری مهم است این است که به ظاهر و زیبایی سایت توجه بشود. رنگ های سایت، فونت های یی که استفاده شده است باید جوری باشد که کاربر حس خوبی از سایت شما بگیرید و تجربه کاربری خوبی از سایت شما داشته باشد. این را بدانید که اندازه فونت هایی که استفاده می کنیم و همینطور کیفیت عمس محصولات اهمیت زیادی دارد در ظاهر و زیبایی سایت.

اگر شما محصولات فیزیکی می فروشید توصیه می شود که شما بیایید و از عکاس های حرفه ای و صنعتی بخواهید که عکس هایی از محصول های شما بگیرند و  شما آن عکس های باکیفیت را در صفحه های محصول خود بگذارید

بنابرین سومین المانی که بر روی تجربه کاربری تاثیر دارد این است که سایت خود را با ظاهری زیبا طراحی کنید تا برای مخاطب حس لذت بخش تری داشته باشد و مخاطب تجربه بهتری از گشتن در سایت شما داشته باشد.

طراحی سایت با استفاده از هوش مصنوعی راهکاری نوین در بهینه‌سازی و تجربه کاربری می باشد.

در دنیای امروز، اینترنت و وبسایت‌ها جزئی بسیار مهم از زندگی روزمره ما شده‌اند. طراحی یک وبسایت حرفه‌ای و جذاب می‌تواند تجربه کاربری را بهبود بخشید و بر رتبه‌بندی سایت در موتورهای جستجو تأثیرگذار باشد. یکی از روش‌های نوین و جذاب در طراحی وبسایت، استفاده از هوش مصنوعی است. در این مقاله، به بررسی این موضوع پرداخته و نحوه استفاده از هوش مصنوعی در بهینه‌سازی سایت و افزایش تجربه کاربری را بررسی خواهیم کرد. همچنین، نکات مهمی درباره سئو (SEO) را که باید در طراحی سایت با هوش مصنوعی رعایت کنید، بررسی خواهیم کرد.

مفهوم هوش مصنوعی و کاربردهای آن

در این بخش، به معرفی مفهوم هوش مصنوعی و توضیح کاربردهای آن در حوزه طراحی وبسایت می‌پردازیم. از جمله کاربردهای هوش مصنوعی در طراحی سایت می‌توان به تحلیل داده‌ها، بهینه‌سازی محتوا، تجزیه و تحلیل رفتار کاربران و سفارشی سازی تجربه کاربری اشاره کرد.

بهینه‌سازی سایت با هوش مصنوعی

در این بخش، روش‌های استفاده از هوش مصنوعی برای بهینه‌سازی سایت را مورد بررسی قرار می‌دهیم. این شامل بهبود سرعت بارگیری صفحات، سفارشی سازی محتوا بر اساس نیازهای کاربران، پیش‌بینی رفتار کاربران و بهینه‌سازی ساختار وبسایت است.

تجربه کاربری و هوش مصنوعی

در این بخش، تأثیر هوش مصنوعی بر تجربه کاربری را بررسی می‌کنیم. نحوه بهبود تجربه کاربری با استفاده از هوش مصنوعی، تشخیص الگوهای رفتاری کاربران، پیش‌بینی نیازهای آن‌ها و ارائه پیشنهادهای شخصی‌سازی شده، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رعایت نکات سئو در طراحی سایت با هوش مصنوعی

در این بخش، به اهمیت سئو در طراحی سایت با هوش مصنوعی می‌پردازیم. برخی از نکات مهم شامل استفاده از عناصر HTML بهینه شده، سازگاری با تلفن همراه، سرعت بارگیری صفحات، استفاده از دسته‌بندی‌های صحیح و استفاده از واژگان کلیدی مناسب است.

یکی از مهمترین قدمها در ایجاد یک گسب و کار انلاین ایجاد یک وب سایت حرف های و کارآمد می باشد. اما یکی از سوالاتی که بسیاری از صاحبان کسب و کارها در ابتدا ممکن است با آن روبرو شوند این که  “هزینه طراحی سایت چقدر است ؟” و “چگونه می‌توان هزینه طراحی را کاهش داد؟”.

در این قسمت با هم  عوامل تأثیرگذار بر هزینه طراحی سایت در اصفهان و راهکارهای کاهش هزینه را بررسی می کنیم.

عوامل تأثیرگذار بر هزینه طراحی سایت

در زیر به بررسی عوامل تاثیر گذار بر طراحی سایت در اصفهان می پردازیم.

 1. نوع سایت: از نظر نوع سایت در دنیای امروزه ما با انواع مختلفی سایت روبرو می باشیم برخی از این نوع سایت ها عبارتند از  سایت شخصی، سایت خبری، فروشگاه آنلاین و غیره، که طراحی هر کدام از این سایت ها هزینهی خاص خود را دارد. الیته به این نکته نیز توجه کنید که سایت‌های پیچیده‌تر اغلب هزینه بیشتری نیاز دارند.
 2. طراحی سفارشی: یکی از انواع طراحی هایی که برند ها به دونبال ۀن می باشند طراحی منحصر به فرد و خاص می باشد. در صورتی که شما نیاز به یک طراحی منحصر به فرد و خاص داشته باشید ، هزینه طراحی سایت افزایش می‌یابد. در حالی شما می توانید با استفاده از قالب‌ها و سیستم‌های مدیریت محتوا آماده، هزینه طراحی سایت خود را بسیار کاهش دهید.
 3. قابلیت و ویژگی‌های خاص: اضافه کردن ویژگی‌های خاص مانند سیستم پرداخت آنلاین، فرم تماس، نمایش گالری تصاویر و سایر امکانات می‌تواند به هزینه طراحی افزوده شود.
 4. نیاز به تجهیزات و نرم‌افزارهای خاص: در صورتی که طراح یا توسعه‌دهنده نرم‌افزارها و تجهیزات خاصی نیاز دارد، هزینه بیشتری ممکن است لازم باشد. ممکن است شما به عنوان صاحب کسب و کار نیاز بر این داشت باشید تا سیستم crm  مبنی بر وب برروی سایت شما راه اندازی شود همین مورد می تواند هزینه طراحی سایت را بسیار افزایش دهدد و یا این که نیاز داشته باشید تا آموزش های خود را بصورت آنلاین به مخاطب های خود ارائه دهید که همین موارد می تواند هزینه طراحی را بسیار افرایش دهد. 

راهکارهای کاهش هزینه طراحی سایت

 • استفاده از قالب‌های آماده: استفاده از قالب‌های طراحی سایت آماده می تواند هزینه طراحی سیات در اصفهان را بسیار کاهش دهد. البته باید به این نکته دقت کنید که در استفاده از قالبت آماده فقط به زیبای قالب نگاه نکنید بلکه باید به کد نویسی و زیرساخت قالب نیز دقت کنید تا 
 • استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوا: استفاده از سیستم تولید محتوا یکی از انقلاب هایی بود که در عرصه ی طراحی سایت در جهان بوجود آمده است . سیستم‌های مدیریت محتوا مانند WordPress یا Joomla این امکان را ایجاد کرده است تا بتوان سایت را به راحتی مدیریت کرد آن هم بدون نیاز به تجربه برنامه‌نویسی.
 • همکاری با متخصصان مجرب: همکاری با تیم‌های طراحی و توسعه حرفه‌ای و با تجربه می‌تواند هزینه طراحی را بهبود بخشد و نتیجه‌ای با کیفیت ایجاد کند. زمانی که با این تیم کها شروع به کار می کنید دیگر خیالتان از طراحی اصولی و کار آمد راحت می شود. 
 • تعیین بودجه و برنامه‌ریزی دقیق: قبل از هر فعالیتی باید بانید که چه چیزی نیاز شما را کاملا برطرف می کند این مورد را می توانید به کمک یک مشاور خبره در امر طراحی سایت برطرف کنید . تعیین بودجه مطابق با نیازها و برنامه‌ریزی دقیقی که به کمک مشاور انجام داده اید در ابتدا کار و فعالیتتان از هدر رفتن هزینه‌های اضافی جلوگیری می‌کند.

در دنیای امروز وب سایت ها به عنوان یکی از ابزارهای بسیار کارآمد و مهم برای ارطبات گیری با مخاطبان درنظر گرفته می شود. اگر به دونبال این می باشید که بتوانید به کمک سایت با مخطب های خود ارتباط برقرار کنید مطالعه این قسمت می تواند به شما بسیار کمک کند. 

در ادامه به بررسی مراحل مختلف طراحی یک سایت ساده و کارآمد می پردازیم.

ساختار ساده و مرتب در طراحی وبسایت به معنای این است که موارد مختلف وب سایت که در یک صفحه قرار دارد به گونه ای جای گذاری و ساماندهی شده باشند که کاربران بتواند به راحتی ودر کوتاه ترین زمان ممکنه به اطلاعات مورد نیازی که به دنبال آن می باشد دسترسی داشته باشد. در زیر توضیحات بیشتری درباره این مفهوم ارائه شده است:

 1. اولین مرحله تعیین هدف از طراحی سایت می باشد. قبل از انجام هر کاری باید هدف مقصد خود از طراحی سایت را کاملا مشخص کنید. آیا هدف شما نشر تعدادی اطلاعات می باشد و فروش خدمات و محصولات خود یا شاید هدف شما از طراحی سایت این است که خود را به دیگران معرفی کنید. پس قبل از هر کاری مشخص کنید که هدف شما از طراحی یک سایت چیست . 
 2. در مرحله دوم انتخاب یک پلتفرم طراحی سایت که نیاز های شما را برآورده کنید بسیار اهمیت دارد. زیرا طراحی سایت به کمک هر پلتفرمی هزینه های خاص خود را دارد. اگر شما برای برطرف کردن نیاز های خود احتیاج به کد نویسی داشته باشید باید این را بدانید که هزینه ای بالغ بر چند صد میلیون تومان باید پرداخت کنید در حالی که شما می توانید با سفارش طراحی سایت به کمک پلتفرم وردپرس همان خدماتی که نیاز دارید را بدست آورید آن هم با صرف هزینه ی فقط چند میلیون تومان. پس انتخاب نوع پلتفرم بسیار اهمیت دارد. 
 3. انتخاب دامنه و میزبان هاست سایت شکا بسیار با اهمیت است . در بالا به نکاتی در مورد نحویه انتخاب دامنه خوب اشاره کرده ایم ولی هاست که فضای ذخیره اطلاعات سایت شما می باشد هم به اندازه دامنه با اهمیت می باشد به شکلی که سرعت بارگذاری صفحات سایت شما به کیفیت هاست شما بر می گردد به همین دلیل هم در انتخاب نوع هاست بسیار دقت کند. 

۱. ساختار منطقی: وبسایت باید یک ساختار منطقی داشته باشد. این مورد بدان معنا باشد که اطلاعاتی که در یک صفحه قرار دارد با عنوان آن صفحه هم خوانی داشته با شد مثلا اگر کاربر برروی صفحه ارتباط با ما کلیک می کند راه های ارتباطی با شرکت را بتواند در آن صفحه پیدا کند و نه اطلاعات دیگر . بهتر است از یک ساختار سلسله‌ مراتبی استفاده کنید که کاربر بتواند بخش‌ها، زیربخش‌ها و صفحات به خوبی پیدا کند. 

۲. ناوبری ساده: سیستم ناوبری درواقع سیستمی است که به مخاطب می فهماند که الان در جای سایت قرار دارد و اگر به صفحهی قبل برگردد به چه صفحه ای وارد می شود وجود این سیستم در هر صفحهی سایت میتواند برای سایت شما از نظر گئگل رتبه ی بالایی بدست آورد. این سیستم داخل سایت باید تا جای امکان ساده و قابل فهم برای مخاطب باشد. استفاده از منوهای قابل دسترس و قابل فهم با عناصر ناوبری مهم است. نکته ای که در طراحی سایت باید به آن دقت کنید این است که سیستم ناوبری سایت باید ناوبری در قسمت بالای صفحه و یا در یک نوار جانبی سایت قرار داشته باشدآن هم بصورت کاملا  واضح و قابل رؤیت .

۳. لینک‌های قابل دسترس: یکی از راه هایی که مخاطبان سایت شما می توانند به قسمت های مختلف سایت شما دسترسی داشته باشند به کمک لینک هایی می باشد که در صفحات مختلف سایت خود قرار داده اید . این لینک‌های  باید به صورتی طراحی شوند که قابل مشاهده و قابل کلیک کردن باشند. باید در طراحی نمایش این لینک ها  از رنگها و استایل‌هایی استفاده کنید که لینک‌ها قابل به وضوع قابل شناسایی باشند و کاربران بتوانند به راحتی به صفحات دیگر هدایت شوند.

 

 

امروزه علم بسیار پیشرفت کرده است به شکلی که این پیشرفت تمام جوانب زندگی روزمره ی ما انسان ها را در بر گرفته است . با پیشرفت فناوری اطلاعات و افزایش استفاده روزانه از اینترنت ، سفارش غذای آنلاین به یکی از روش‌های بسیار محبوب برای برطرف کردن نیازمان به غذا شده است.

در این بین رستوران ها و کافه ها نیز هم سعی بر این دارند مخاطبان بیشتری را به سمت خود هدایت کنند و از این فرصت نهایت استفاده را ببرند. رستوران ها به دونبال راه کاری می باشند تا بتوانند به کمک استفاده از اینترنت و فضای مجازی خدمات بیشتری به مشتریان خود عرضه کنند. یکی از این راهکارها، طراحی سایت سفارش غذای آنلاین متناسب با نیازهای رستوران است.

مزایای طراحی سایت سفارش غذای آنلاین برای رستوران‌ها

طراحی سایت سفارش غذای آنلاین برای رستوران‌ها دارای مزایای بسیاری زیادی می باشد. اولین مزیت کسترش بازار فعالیتی است. حتما شما به عنوان رستوران دار و یا شخصی که کافه دارد به این نکته دقت کرده اید که این مشاغل محله محور می باشند و کسترش کار عملا با زدن شعبه های متعدد در جاها و کان های مختلف شهر امکان پذیر می باشد که خود مستلزم هزینه ای بسیار زیاد می باشد ولی شما می توانید به جای این که شعبه های جدید راه اندازی کنید به انجام هزینه ای بسیار کم کششترش کار داده و به راحتی بتوانید ثبت سفارش آن هم برای مکان هایی بسیار دور انجام دهید . شما می توانید به کمک طراحی سایت و انجام فرایند سئو به مشتریانی که به دونبال غذا می گردند دسترسی داشته باشید. 

ویژگی‌های یک سایت سفارش غذای آنلاین کارآمد

ویژگی های سایت هایی که به کمک نها می توان ثبت سفارش داشت بسیار متفاوت از سایر سایت ها می باشد زیرا در این سایت ها باید بتوان به صورت آنلاین ثبت سفارش را انجام داد جدا از این موارد این سایت ها باید از نظر ظاهر کاربر پسند باشند و بتوانند نظر مشتری را به سمت خود جلب کنند.  قابلیت جستجوی مواد غذایی و رستوران‌ها، سیستم سبد خرید و پرداخت آنلاین، نمایش منوی غذا با تصاویر جذاب و اطلاعات کامل، امکان امتیازدهی و نظرات کاربران و … اشاره کرد.

طراحی سایت پزشکی یکی از بهترین روشها برای معرفی و ایجاد رزومه برای پزشکان می باشد. افزایش بیش اندازه تعداد کاربران در فضای مجازی و استفادهی روز افزون از اینترنت تاسیس یکی سایت پزشکی می تواند به شما پزشک عزیز در معرفی و تبلیغ خدمات پزشکی که انجام می دهید بسیار یاری و کمک کند. ویژگی طراحی سایت پزشکی باید به صورت باشد که از تصاویر بسیار واضح و دقیق برخوردار باشد جدا از این مورد این سایت باید بتوان اطلاعات بسیار دقیق و حرف ای را به نمایش گذاشت تا کاربر دقیقا بتواند بفهمد که چه خدماتی می تواند از این پزشک دریافت نماید.  تا به این شکل سایت بتواند تجربه کاربری مثبتی را فراهم کند.

مهمترین نکته ای که در طراحی سایت پزشکی باید به آن توجه کرد این است که سایت باید سئو پذیر باشد. سئو فرآیندی می باشد که هدف آن ارتقای رتبه وب‌سایت‌ها در نتایج جستجوی مخاطبان در  موتورهای جستجو می باشد درواقع فرآیند سئو  باعث افزایش بازدید سایت و در نتیجه فروش بیشتر می شود. در زیر به برخی اصول سئو برای سایت پزشکی می‌پردازیم:

 • انتخاب کلیدواژه‌های مناسب: مهترین کاری که در فرآیند سئو باید انجام شود تایین کلمات اصلی است باید در آن کلمه سایت پزشکی شما جایگاه های برتر را در متورهای جستجو مانند گوگل بدست آورد. این کلید واژه ها در حقیقت کلید واژه های می باشد که مخاطبان شما در موتورهای جست و جو سرچ می کنند . بدست آوردن رتبه های بالا در این کلید واژه ها می تواند سایت شما مخاطب ایجاد کند و عملا ترافیک سایت شما را افزایش دهد. بررسی کلمات کلیدی مرتبط با موضوع پزشکی و جستجوی رقبا می‌تواند در این مورد به شما کمک کند.

 • محتوای با کیفیت: ارائه محتوای با کیفیت و اصولی در سایت پزشکی، عامل مهمی در بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو است. محتوا باید اطلاعات کاربردی و مفیدی را درباره بیماری‌ها، درمان‌ها، مراقبت‌های پزشکی و سایر موضوعات مرتبط ارائه دهد.

در دنیای پر رقابت امروزی، بسیاری از کسب و کارها و شرکت ها برای دوام در بازار رقابتی که وجود دارد به سمت طراحی و استفاده هوشمند از سایت‌های خدماتی برای ارائه خدمات و فروش محصولات خود می‌روند. اگر سایت خدماتی به درستی طراحی شود  به کسب و کار شما کمک بسیار زیادی می کند تا به مشتریان خود خدمات بهتر و با کیفیت‌تری ارائه دهد و روابط محکمتر و پایبندتذی با مشتریان ایجاد کنند. در این مقاله، به بررسی اصول و مراحل طراحی یک سایت خدماتی می‌پردازیم و نکات کلیدی را برای رسیدن به یک سایت کارآمد مورد بحث قرار می‌دهیم.

تعیین هدف و هدفمندی سایت:

در تایین هدف طراحی سایت باید به این نکته توجه کنیم که مخاطبان سایت چه کسانی می باشند و به این شکل متوجه می شوید که چه نوع محتوایی برای سایت باید تولید کنید آیا محتوایی نیاز دارید علمی و شرکتی باشد و یا محتوایی نیاز دارید که بحث مربوط به سرگرمی در آن بیشتر باشد. پس در تایین هدف سایت حتما به مخاطبانی که باید وارد سایت شوند دقت کنید. 

تعیین اهداف کسب و کاری

مورد دومی که در تایین اهداف سایت باید به آن دقت شود اهداف کسب و کار شما است شما در فعالیتی کاری که انجام می دهید به دنبال چه اهدافی می باشید آیا هدف شما بندسازی است ، آیا هدف شما کسب درآمد بالا می باشد و یا اهداف دیگری را دونبال می کنید . حتما به اهداف کسب و کار خود در طراحی سایت دقت کنید زیرا این مورد شکل و به اصطلاح UI صفحات سایت شما را تایین می کند. 

تحقیق درباره رقبا و تحلیل بازار

یکی از مهمترین کارهایی که حی قبل از ورود به صنعت و احداث کسب و کاری باید رعایت کنید تحلیل رقبا می باشد . این که بدانید رقبای شما چه حجمی از بازار کسب و کار شما را دارند و در این بازار چه کاری انجام می دهند . زمانی که شما بازار کسب و کار خود را بررسی کنید و بدانید نقاط قوت و ضعف رقبای شما چه می باشد می توانید استراتژی بسیار خوبی متناسب با هدف کسب و کارتان برای خود و سایت تان تایین کنید. 

امروزه هر شرکتی که در بازار رقابی فعالیت می کند نیاز به یک سایت دارد زیرا طراحی یک سایت شرکتی ابزار بسیار کارآمدی در دنیای دیجیتال می باشد که به کمک آن می توانید بسیاری از کارهای مهم مانند ارتباط با مشتریان خود و یا نمایش کاتالوگ محصولات خود را به راحتی د رمعرض دیدی مشتریان قرا بدهید آن هم بدون آن که افراد به محل شرکت شما رجوع کنند. بنابراین، داشتن یک سایت شرکتی کارآمد و جذاب، برای بهبود روند بازاریابی و جذب مشتریان بسیار حائز اهمیت است.

اولین قدم در طراحی سایت شرکتی، تعیین هدف و متناسب با هدف تعیین استراتژی کارآمد برای وب سایت می باشد.

شما باید بدانید به درستی بدانید که چه چیزی را می خواهید در سایت خود به مخاطبان خود ارائه دهید و هدف از طراحی سایت شرکتی برای چه بوده است. آیا می‌خواهید فروش محصولات و خدمات خود را افزایش دهید؟ آیا هدفتان بهبود شناخت برند شرکت و ایجاد اعتماد در مشتریان است؟ با تعیین هدف اصلی، می‌توانید بر طراحی و محتوای سایت تمرکز کنید.

یکی از عوامل مهم در طراحی سایت شرکتی، رعایت استانداردهای بهینه‌سازی موتورهای جستجو است. با بهینه‌سازی سایت شرکتی خود برای موتورهای جستجوی اینترنت، رتبه‌بندی بالاتر در نتایج جستجو و افزایش دیده شدن سایت در میان مخاطبان هدف را می‌توان دست‌یافت. استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با شرکت و صنعت مورد نظر در عنوان صفحات، متن‌ها و توضیحات تصاویر به شما کمک می‌کند تا در جستجوهای مرتبط با کسب و کارتان بالاترین رتبه را در موتورهای جستجو داشته باشید.

در دنیای دیجیتال امروز، طراحی سایت سفارش آنلاین به خیلی از کسب و کارها و فروشگاه ها کمک کرده است تا بتوانند کسب و کار خود را گسترش دهند و به کمک طراحی سایت آنلاین بتوانند فروش خود را افزایش دهند. شما می توانید با طراحی سایت در اصفهان یک چنین فروشگاه آنلاینی برای کسب و کار خود راه اندازی کنید. از ویژگی های فروشگاه آنلاین این است که به کمک سفارش آنلاین امکان دسترسی آسان و بسیار سریع به محصولات و خدمات را می توان برای هر مشتریان فراهم کرد و برای کسب و کارها فرصتی عالی برای افزایش فروش و ارتباط مستقیم با مشتریان خود به ارمغان می‌آورد. در این قسمت ، در مورد طراحی سایت فرو آنلاین برای کسب و کارها می پرددازیم. 

برنامه‌ریزی و تحلیل نیازمندی‌ها

 • تعیین هدف: در ابتدا طراحی سایت باید دقیق بدانید که هدف اصلی شما  از طراحی سایت سفارش آنلاین چه می باشد. آیا می‌خواهید فقط توسط سایت فروش آنلاین انجام دهید، یا سفارش خدمات ارائه کنید یا فقط اطلاعاتی را به اشتراک بگذارید؟
 • تحلیل نیازمندی‌ها: شما باید بدانید که زمانی که مخاطب وارد سایت می شود به چ چیزهایی نیاز دارد برای همین هم به لیستی به نام لیست نیازمندی ها نیاز دارید. الیته این ایست هم به کمک هدفی که برای سایت مشخص کرده اید تایین می شود. این نیازمندی‌ها می‌توانند شامل مواردی مانند ثبت سفارش، پرداخت آنلاین، نمایش منو یا لیست خدمات، مدیریت سفارشات و غیره باشد.

طراحی و توسعه سایت

 • طراحی رابط کاربری: طراحی یک رابط کاربری بصری و کاربرپسند برای سایت سفارش آنلاین خود از اهمیت بالایی برخوردار است. بهینه‌سازی تجربه کاربری و طراحی رابط کاربری مناسب به مشتریان کمک می‌کند تا به راحتی محصولات و خدمات را پیدا کنند و سفارش دهند.
 • توسعه و پیاده‌سازی: پس از طراحی رابط کاربری، باید به توسعه سایت پرداخته شود. استفاده از فریم‌ورک‌ها و زبان‌های برنامه‌نویسی می تواند شما را در طراحی سیات بسیار کمک کند استفاده از فریمورک هایی مانند وردپرس به شما در ایجاد یک سایت آن هم در زمان کوتاه بسیار کمک می کند.

اگر به دونبال طراحی سات حرفه ای و کارآمد می باشید باید جوانب مختلفی را مدنظر قرار بدهید ازجمله جوانبی که باید به آن توجه کنید این است عبارت است از:  طراحی ظاهری و تجربه کاربری، بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) و استفاده از ابزارها و پلاگین‌های مناسب برای بهبود سایت.

در این قسمت، با هم به بررسی طراحی سایت با کمک  از یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های عامل هالی مدیریت محتوا به نام وردپرس خواهیم پرداخت  وردپرس امروزه به محبوبترین سیستم عامل طراحی سیات در دنیا تبدیل شده است.

وردپرس در دنیای امروز به یکی از محبوبترین سیستم عامل ه برای طراحی سایت تبدیل شده است به شکلی که امروزه به کمک وردپرس بیش از 60درصد از سایت های دنیا را طراحی می کنند. 

از مزایای استفاده از وردپرس این است که سرعت کار با این سیستم عامل بسیار بالا می باشد و برخلاف کد نویسی که نیاز است افراد زمان چند ماهی برای طراحی سایت بگذارند به کمک وردپرس می توان در طی چند هفته آن سایتی را که مدنظر شما است را طراحی و اجرا نمود. 

امکاناتی که یک سایت وردپرسی می تواند در اختیار شما قرار دهد همانند یک سایت کد نویسی شده است با این تفاوت که هزینه ی اجرای آن بسیار کمتر از یک سایت کدنویسی شده می باشد. 

به طور کلی هزینه اجرایی یک سایت وردپرسی 1 به 10 می باشد آن هم نسبت ب یک سایت کد نویسی شده . همین مورد باعث شده است تا بسیاری از کسب و کارها به سمت استفاده از این سیستم عامل بیایند و بیشتر بوجه خود را برای امری مانند سئو اختصاص بدهند که برای هر سایتی جزو لازمات می باشد. 

از نظر سئو و بهینه بودن کد ها سیستم هامل وردپرس یکی از بهترین ها در دنیا می باشد زیرا یک شرکت بزرگ بر تمام کدها نظارت دارد و نه مانند کد نویسی که فقط یک نفر بر کدها نظارت دارد به همین دلیل هم سئو سایت هایی که با وردپرس ایجاد می شوند بسیار بهتر از سایت های کدنویسی شده می باشد.

امروزه طراحان سایت سعی بر آن دارند تا با استفاده از روش های مختلف کاری کنند تا طراحی سایت بهتری متناسب با الگوریتم های متورهای جست و جو انجام دهند. یکی از این روش ها استفاده از اسکیما (Schema) در طراحی صفحات مختلف سایت می باشد . استفاده از این کد ها می تواند به بهبود سئو سایت بسیار کمک کند. در واقع اسکیما یک نوع کدگذاری است که در صفحات سایت شما انجام می شد و به موتورهای جستجو مانند گوگل کمک می‌کند اطلاعات و محتوای سایت شما را بهتر درک کنند و آنها را بهتر در نتایج جستجوی مخاطبان خود نمایش دهد. عملا با این کار سایت شما در بین رقبای دیگر بهتر نمایش داده می شود همین مورد باعث افزایش میزان نرخ کلیک سایت شما می شود.

اسکیما یک قطعه کد است که قابلیت معرفی اطلاعات ساختاریافته از صفحات وب را به موتورهای جستجو فراهم می کند و بهبود کارایی سئوی وب سایت را به دنبال دارد. این کد می تواند برای هر نوع محتوایی اعم از مقالات، فیلم ها، رویدادها، رستوران ها، شرکت ها و غیره مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده از استانداردهای اسکیما از سایت schema.org در بهبود سئو وب سایت شما بسیار مؤثر است. این سایت به شما امکان مشاهده و آزمایش اسکیماهای مختلف را می دهد و به شما کمک می کند تا اسکیمای مناسب برای محتوای شما را پیدا کنید. برخی از اسکیماها می توانند باعث ایجاد ریچ اسنیپت شوند که در نهایت باعث افزایش نرخ کلیک و بهبود عملکرد تبلیغات شما می شوند.

برخی از راه‌های استفاده از اسکیما به عنوان راهکار سئو عبارتند از:

 1. نوع محتوا: رباط های گوگل به کمک اسکیما ها می توانند خیلی راحت تر بفهمند نوع محتوای سایت ما چه می باشد. مثلا اسکیمایی وجود دارد که مربوط به مقالات سایت است و زمانی که رباط های گوگل با این اسکیما روبرو می شوند می فهمند که این صفحه صفحهی مربوط به مقاله است و با آن رفتاری کع باید با صفحات مقاله ها انجام بدهند را انجام می دهند. اگر بر روی سایت خود مقاله‌ای دارید و از اسکیما برای تعریف آن به عنوان “مقاله” استفاده کنید. این کار به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا محتوا را بهتر درک کنند.

 2. نمره‌دهی به محتوا: اسکیما به شما اجازه می‌دهد نمره‌دهی به محتواهای خود را انجام دهید، مانند ارزیابی محصولات یا نظرات کاربران. این اطلاعات می‌توانند در نتایج جستجوی گوگل به عنوان ستاره‌های نمایش داده شوند که به کاربران کمک می‌کند تا تصمیم‌گیری بهتری داشته باشند.

 3. اطلاعات تماس: یکی دیگر از اسکی ماهایی که زیاد مورد استفاده قرار می گیرد اسکیمای مربوط به مکان می باشد. اگر کسب و کار محلی دارید، می توانید از اسکیماه ا برای تعریف آدرس محل کار، شماره تلفن و اطلاعات تماسی خود استفاده کنید. این کار به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا کسب‌وکار شما را بهتر درک کنند و جالب اینجاست که موتورهای جسنت و جو این اطلاعات را در نتایج خود نشان می دهند. 

انواع اسکیما در گوگل چیست؟

در ادامه با برخی از انواع اسکیما بیشتر آشنا می‌شویم:

اسکیما سازمانی (Organizational Schema)

اسکیمای سازمانی به معنای یک طرح یا نقشه است که برای تعیین وظایف، سطوح سلسله مراتبی، مجوزها و مسئولیت‌ها، و روابط بین افراد و بخش‌ها در یک سازمان طراحی می‌شود. این نقشه به طور دقیق و بر اساس نیازهای وظایف و فعالیت‌های مختلف سازمان، ساختار سازمانی را مشخص می‌کند تا بهترین استفاده از منابع و دستیابی به اهداف سازمانی مشخص شود.

اسکیمای سازمانی شامل اجزای مختلفی است که شامل بخش‌ها، واحدها، سطوح سلسله مراتبی، مجوزها و مسئولیت‌ها، و روابط بین افراد و بخش‌ها می‌شود. هدف از طراحی این اجزا، ایجاد یک سازمان منطقی و کارآمد است که به سازمان کمک می‌کند تا به بهترین نحو از منابع خود استفاده کند و اهداف خود را دست یابد. با استفاده از این نقشه، سازمان می‌تواند فرایندهایش را بهبود دهد و به سادگی واگذاری وظایف و مسئولیت‌ها را در سازمان انجام دهد.

اسکیما شخص (Person)

اسکیمای شخص (Person Schema)، یک ساختار سازماندهی شده است که برای توصیف ویژگی‌ها، وضعیت، و عملکرد افراد در وب سایت‌ها و سیستم‌های دیگر به کار می‌رود. این ساختار به موتورهای جستجوی وب کمک می‌کند تا اطلاعات بیشتری درباره افراد مختلف جمع‌آوری کنند و در نتیجه، نتایج بهتری را به کاربران نشان دهند.

اسکیمای شخص شامل ویژگی‌های متعددی مانند نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، جنسیت، آدرس، شماره تلفن، ایمیل، شبکه‌های اجتماعی، سمت شغلی، تحصیلات، تجربیات، مهارت‌ها، علایق و سایر اطلاعات مربوط به شخص است. با استفاده از این اطلاعات، موتورهای جستجو می‌توانند بهترین نتیجه را برای جستجو‌کنندگان نمایش دهند.

استفاده از اسکیمای شخص می‌تواند به بهبود عملکرد سئو و جستجوی وب، افزایش اعتبار و معتبرسازی صفحات وب، و بهبود تجربه کاربری کمک کند. این ساختار مفید است، زیرا به موتورهای جستجو اطلاعات دقیق‌تری در مورد افراد در دسترس می‌دهد و در نتیجه، به کاربران کمک می‌کند تا اطلاعات مورد نیاز خود را به سرعت و با دقت بیشتری پیدا کنند.

 اسکیمای کسب‌وکارهای محلی

اسکیمای کسب و کار محلی یا Local Business Schema یک فرمت برچسب‌زنی است که برای بهینه‌سازی سئوی کسب‌وکارهای محلی در نتایج موتورهای جستجویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از این فرمت برچسب‌زنی، می توانید اطلاعات مربوط به کسب‌وکارهای محلی خود را مانند نام، آدرس، شماره تلفن، ساعات کاری، وب سایت و غیره به موتورهای جستجویی ارائه دهید.

با استفاده از Local Business Schema، موتورهای جستجویی می‌توانند بهتر درک کنند که کسب‌وکار شما در کجا واقع شده است و به کاربران نشان دهند. همچنین، با استفاده از این فرمت برچسب‌زنی، می‌توانید ارتباط خود را با مشتریانتان تقویت کنید و اطلاعات مفیدی مانند نظرات مشتریان، قیمت‌ها و غیره را به نمایش بگذارید.

در کل، استفاده از Local Business Schema به بهبود سئوی کسب‌وکار شما کمک می‌کند و به کاربران اطلاعات دقیق‌تری در مورد کسب‌وکار شما ارائه می‌دهد.

 اسکیمای محصولات و سیستم پیشنهاد Product

سیستم پیشنهاد محصول یک سیستم هوشمند است که به کاربران کمک می کند تا بهترین محصولات را برای خرید پیدا کنند. این سیستم بر اساس تجربیات گذشته کاربران، ویژگی های محصولات و الگوریتم های یادگیری ماشین، به کاربران پیشنهاد محصولات می دهد که بهترین گزینه برای آنها هستند.

اسکیمای محصولات نیز یک ساختار داده ای است که برای جمع آوری و توصیف اطلاعات در مورد محصولات استفاده می شود. این ساختار شامل ویژگی های فنی، تصاویر، قیمت، امتیازات کاربران و سایر ویژگی های مربوط به محصول است. با استفاده از این ساختار، سیستم پیشنهاد محصول می تواند ویژگی های مختلف محصولات را با یکدیگر مقایسه کرده و به کاربران محصولاتی را پیشنهاد دهد که با نیازهایشان سازگار هستند.

اسکیمای بردکرامب BreadcrumbList

اسکیمای بردکرامب یک فرمت ساختاری است که به وب‌سایت‌ها کمک می‌کند تا سلسله‌مراتبی صفحات خود را نمایش دهند. این فرمت به صورت یک لیست سلسله‌مراتبی از صفحات و زیرصفحات در وب‌سایت نمایش داده می‌شود.

استفاده از اسکیمای بردکرامب به وب‌سایت‌ها کمک می‌کند تا کاربران به سرعت به صفحه‌ای که به دنبال آن هستند دسترسی پیدا کنند. این اسکیما همچنین به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا ساختار صفحات وب‌سایت را بهتر درک کنند و در نتیجه بهبود رتبه‌بندی آنها در نتایج جستجو را فراهم می‌کند.

لیست سلسله‌مراتبی از صفحات و زیرصفحات در اسکیمای بردکرامب از صفحه اصلی وب‌سایت شروع شده و به صفحات زیری که کاربر در آن صفحات قبلی قرار داشته است، ادامه می‌دهد. برای نمایش این ساختار سلسله‌مراتبی، از اسکیمای بردکرامب با نام “BreadcrumbList” استفاده می‌شود.

اسکیمای مقاله (Article)

اسکیمای مقاله یا مدل ساختار مقاله، راهنمایی است که برای نویسندگان مقالات علمی و تحقیقاتی مفید است. این مدل، با ساختار سلسله مراتبی، اجزای مختلفی از مقالات را شامل می‌شود. برای مثال، عناصری مانند عنوان، چکیده، مقدمه، روش‌شناسی، نتایج، بحث و نتیجه‌گیری. با استفاده از این مدل، نویسندگان می‌توانند ساختار کلی مقاله خود را قبل از نوشتن مشخص کرده و بین بخش‌های مختلف پیوند برقرار کنند. همچنین، استفاده از این مدل به نویسندگان کمک می‌کند تا در جمع‌بندی اطلاعات خود دقت کنند و مطالب خود را به صورت منطقی و روان به خواننده ارائه دهند.

اسکیمای ویدیو

اسکیمای ویدیو یک فرمت ساختاردهی شده از داده‌ها است که برای بهبود بخش SEO و سئو ویدیو‌های وب سایت شما مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از این فرمت داده‌ها، می‌توانید اطلاعات مربوط به ویدیوهای خود را شناسایی و به موتورهای جستجو ارائه دهید. این اطلاعات شامل عنوان ویدیو، توضیحات، مدت زمان ویدیو، نام کانال، نام کاربری یوتیوب یا ویمئو و سایر جزئیات مربوط به ویدیو است.

با این کار، موتورهای جستجو می‌توانند بهترین نتیجه را برای کاربران جستجو ارائه دهند و به شما کمک کنند تا ویدیوهای شما در صفحات نتایج جستجوی برتر قرار بگیرند. همچنین، استفاده از اسکیمای ویدیو می‌تواند برای بهبود نمایش ویدیوهای شما در نتایج جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجوی ویدیو مفید باشد.

اسکیمای رویداد (Event)

اسکیمای رویداد یک فرمت استاندارد است که برای توصیف رویدادها در وب استفاده می‌شود این اسکیما در طراحی سایت در اصفهان برای ایجاد رویدادهایی مانند تخفیفات فصلی و مناسبتی مورد استفاده قرار می گیرد. این ساختار شامل ویژگی‌های مختلفی مانند نوع رویداد، تاریخ، زمان، مکان، شرکت‌کنندگان و… می‌شود که به موتورهای جستجو و ابزارهای جستجو در وب کمک می‌کند تا اطلاعات مربوط به یک رویداد را بهتر درک کنند. استفاده از اسکیمای رویداد برای سایت‌ها و سازمان‌ها می‌تواند باعث افزایش دسترسی به اطلاعات مرتبط با رویدادهای برگزار شده شود. همچنین، این فرمت می‌تواند بهبود قابل توجهی در نمایش نتایج جستجو در وب و افزایش میزان کلیک و بازدید از سایت‌ها به دنبال داشته باشد.

اسکیمای دستور پخت (Recipe)

اسکیمای دستور پخت (Recipe schema) یک فرمت استاندارد است که برای توصیف دستور پخت غذاها و نوشیدنی‌ها در وب به کار می‌رود و در طراحی سایت در اصفهان به طور جدی برای برخی از سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد. این فرمت با استفاده از قوانین ویژگی‌های ساختاری، از جمله Schema.org، تعریف شده است و به موتورهای جستجو و دیگر ابزارهایی که با داده ساختاری کار می‌کنند، کمک می‌کند تا اطلاعات دستور پخت را به صورت ساختاری و قابل فهرست‌بندی برای کاربران ارائه دهد.

در طراحی سایت در اصفهان استفاده از اسکیمای دستور پخت در سایت‌های آشپزی و فودبلاگ‌ها، امکاناتی را برای کاربران فراهم می‌آورد. با جستجوی دستور پخت‌های مورد نظر در موتورهای جستجو، کاربران به راحتی به اطلاعات مورد نیازشان دسترسی پیدا می‌کنند. همچنین، موتورهای جستجوی پیشرفته‌تر مانند گوگل، با نمایش اطلاعات دستور پخت در نتایج جستجو، کاربران را به سایت شما جذب می‌کنند.

اسکیمای Review/Rating

اسکیمای Review/Rating، یک کد نشانه‌گذاری است که به وب سایت‌ها این امکان را می‌دهد که اطلاعاتی مثل امتیاز، نظرات و بررسی‌های کاربران درباره محصولات و خدمات را در سایت خود نمایش دهند. این اسکیما شامل یک سری ویژگی‌های برچسب‌زنی است که به موتورهای جستجو اعلام می‌کند که محتوای صفحه شامل امتیاز و نظرات کاربران است.

با استفاده از این اسکیما، اطلاعات مفیدی مثل امتیاز محصول و تعداد نظرات و بررسی‌های کاربران، به راحتی در نتایج جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو نمایش داده می‌شود. همچنین، این اسکیما به وب سایت‌ها کمک می‌کند تا در نتایج جستجوی موتورهای جستجو بهبود یابند و باعث افزایش ترافیک و بازدید سایت شوند.

اسکیما سوالات متداول (FAQ)

در طراحی سایت یکی از اسکیماهای که همیشه مورد استفاده قرار می گیرد اسکیمای سوالات متداول می باشد. اسکیمای سوالات متداول (FAQ)، یک مجموعه سوال و پاسخ متداول در مورد یک موضوع خاص است که در وب سایت‌ها، برنامه‌های کامپیوتری، محصولات و خدمات قرار می‌گیرد. هدف از ایجاد این مجموعه، راحتی کاربران است تا با داشتن اطلاعات کافی درباره محصول یا خدمات، به راحتی به سوالاتشان پاسخ دهند. این روش برای کاهش تعداد تماس‌های تلفنی و ایمیل‌های پرسشنامه‌ای با کاربران مفید است و به آن‌ها کمک می‌کند تا به سرعت به پاسخ سوالات خود برسند. در اسکیمای سوالات متداول، شفافیت، سادگی، صحت، جامعیت و به‌روز بودن محتوا، ویژگی‌های مهمی هستند که باید در نظر گرفته شوند.

فرق ریچ اسنیپت با اسکیما چیست؟

ریچ اسنیپت یک نوع اطلاعات مفید است که در کنار لینک صفحات وب در نتایج جستجوی گوگل قرار می‌گیرد. این اطلاعات شامل عکس، نام نویسنده، تعداد نظرات، تعداد امتیازدهندگان، امتیاز یا ستاره‌های دریافتی و… می‌تواند باشد. استفاده از استانداردهای schema در ریچ اسنیپت‌ها، به گوگل کمک می‌کند تا این اطلاعات را به درستی شناسایی کند و در نتایج جستجو نمایش دهد. با این حال، استفاده از استانداردهای schema برای نمایش ریچ اسنیپت‌ها در نتایج جستجو، الزامی نیست و بسته به شرایط و مسائل فنی ممکن است در برخی موارد این اطلاعات در نتایج جستجو نمایش داده نشود.

آیا اسکیما بر روی بهبود رتبه سایت تاثیرگذار است؟

یک شاخص سئو داخلی، اسکیما نام دارد که از روش‌های سئو سایت استفاده می‌کند. استفاده از این شاخص به طور مستقیم تأثیری بر رتبه سایت نخواهد داشت، اما با افزایش نرخ کلیک، می‌تواند بهبود رتبه سایت را به طور غیرمستقیم تحقق بخشد.

امروزه طراحی سایت به یکی از مهمترین ابزارها در امر جذب مخاطب و فروش تبدیل شده است. اما نکته ای که باید به آن توجه شود این است که وب سایت ها باید قبل و بعد از طراحی تعدادی تست خاص را برای سایت خود انجام دهند تا بتوانند بهترین سایت مخاطب پذیر را برای خود طراحی کنند. اگر این تست ها به درستی انجام نشود ممکن است که با یک بروزرسانی کوپک کل سایت شما به هم بخورد و مخاطب ها نتوانند به درستی برروی سایت فعالیت انجام دهند. در این قسمت، به اهمیت تست و ارزیابی در طراحی وب‌سایت‌ها خواهیم پرداخت و برخی از روش‌ها و فواید این فرآیند را با هم بررسی می‌کنیم.

بدون تست، خطرات بزرگی در انتظار است:

یکی از بدترین اتفاقاتی که می تواند برای یک سایت رخ دهد عملکرد بد یا اشتباه یک سایت می باشد. این مورد را حتما باید به کمک ایجاد تست های مختلفی بر روی طراحی سایت انجام داد. برخی از این خطاها عبارتند از عدم سازگاری با مرورگرها، ارتباطات نامناسب با دیگر سرویس‌ها، مشکلات امنیتی،  باشند. این مسائل می‌توانند منجر به تجربه ناخوشایند کاربران، افت موقعیت در نتایج موتورهای جستجو و حتی از دست دادن مشتریان محتمل شوند.

ارزیابی کاربری:

یکی از موارد مهم تست و ارزیابی در طراحی وب‌سایت‌ها، مرتبط با تجربه کاربری (UX) است. ارزیابی کاربری به معنای بررسی نحوه تعامل کاربران با وب‌سایت است و باعث می‌شود مشکلات و موانع در مسیر کاربران شناسایی شوند. این ارزیابی‌ها می‌توانند با استفاده از تست‌های کاربری، مشاهده کاربر در حالت واقعی و جمع‌آوری بازخورد کاربران انجام شوند. از این اطلاعات می‌توان برای بهبود رابط کاربری (UI) و بهبود تجربه کاربری استفاده کرد.

به طور کلی رابطه کاربری به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که در صفحهی مورد نظر باعث می شود تا مخاطب ارتباط بهتری با آن صفحه برقرار کند . عملا رابطه کاربری یا UI فرایند طراحی ظاهری صفحه ی نمایش می باشد. این که این طراحی دوستانه و یا شرکتی باشد به نوع فرآیندی که سفارش دهنده انجام م یدهد بر می گردد. 

بطور کلی هدف از از طراحی رابطه کاربری و یا UI ایجاد یک تجربه کاربری بهتر و راحت تر برای بازدیدکنندگان و مخاطبان وب سایت می باشد. طراحی رابطه کاربری در امر سئو بسیار موثر می باشد به شکلی که هرچه تجربه کاربری بر روی سایت شما بالاتر و بهتر باشد عملا بر رتبه سئو سایت شما تاثییر بهتری خواهد داشت. 

برخی از موارد کلیدی رابطه کاربری که بر تأثیر رتبه‌بندی سئو تأکید می‌شود عبارت‌اند از:

 1. سرعت بارگذاری صفحه: زمان لود صفحه وبسایت تاثییر  بسیار مستقیمی در تجربه کاربری از سایت دارد به همین دلیل هم سرعت بارگذاری صفحات سایت مورد بسیار مهم است. همیشه باید سعی کنید تا سرعت بارگذاری صفحه سایت خود را افزایش دهید و این کار را می توان به کمک بهینه سازی سایت و تصاویر صفحه انجام داد. 

 2. طراحی ریسپانسیو: ریسپانسیو بودن وب سایت به این معنی است که سایت در تمام دستگاه ها ی پخش مانند گوشی موبایل، تبلت، لپ تاپ و غیره به درستی ظاهر شود . عملا نمایش درست سایت برروی این دستگاه ها باعث می شود رابطه ی کاربری سایت بهبود یابد و مخاطب بتواند احساس بهتری از کار با سایت بدست آورد. 

 3. محتوا و ساختار صفحه: یکی از مهمترین مواردی که در رابطه کاربری مخاطب و سایت بسیار دخالت دارد محتوایی است که در صفحه انتشار می دهید. محتوا باید منظم و منسجم باشد و از عناوین و زیرعناوین مناسب استفاده شود تا خوانایی بهتری داشته باشد و عملا خواننده بتواند از آن به بهترین شکل ممکنه استفاده کند

برندسازی یا همان برندینگ (Branding) به عنوان یکی از مباحث کلان در حوزه کسب و کار، جایگاه ویژه‌ای دارد. این مفهوم اساسی برای هر کارفرمایی است که دارای استراتژی‌ها و اصول خاص خود است. دانش و فهم درست از اصول برندینگ برای تمامی کسب‌وکارها بسیار حیاتی است. هر فرد و هر کسب‌وکار، با توجه به شرایط و نیازهای خود، تعریفی خاص از مفهوم برند و فرآیند برندسازی دارد. به زبان ساده، برند شما نمایانگر اعتبار و هویت شما در نظر مشتریان است. برند به مشتریان شما اطلاع می‌دهد که چه انتظاراتی از محصولات و خدمات شما دارند و به چه ارزش‌هایی اعتقاد دارند. در واقع، برند شما تجسم هویت و شخصیت فعلی شما در بازار است. در مقاله حاضر، ما به بررسی اصول اولیه برندسازی می‌پردازیم. در دنیای امروز که رقابت در بازارها بسیار شدید است، داشتن یک استراتژی برند قوی و مؤثر به عنوان یک مزیت بزرگ تلقی می‌شود.

برندسازی یا برندینگ، یک مرحله مهم در تلاش برای ایجاد شهرت و محبوبیت برای نام یا برند شما است. این فرآیند می تواند برای کسب و کارها یا افرادی که به اعتبار و شهرت نیاز دارند، انجام شود. در این فرآیند از روش‌های متنوعی استفاده می‌شود، اما هدف نهایی آن تنها توجه مخاطبین به نام و برند شماست. برندسازی یعنی هویت دادن به یک سازمان. یعنی تصویر و حسی از سازمان در ذهن مخاطب ایجاد کردن. از زمانی که ایده اولیه یک شرکت یا سازمان شکل می‌گیرد و نامی برای آن انتخاب می‌شود ما در حال ساخت یک برند هستیم.

استراتژی Branding چیست؟

برندسازی یک راهبرد طراحانه است که اهداف بلندمدت خاصی را دربرمی‌گیرد و با تکامل و بهبود، موفقیت برند را برای شما ایجاد می‌کند. این راهبرد، مجموعه‌ای از اصول اساسی شرکت شما را به چشم می‌آورد و آن را به دیگران قابل تشخیص می‌کند. یک راهبرد معین و قابل اجرا در تمام جنبه‌های کسب‌وکار تأثیرگذار است و به طور مستقیم با نیازهای مشتریان، احساسات، و محیط رقابتی مرتبط است.

اجازه دهید در ابتدا یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات مرتبط با استراتژی برندسازی را برایتان روشن کنم. برند شما نه فقط از تولید محصولات، طراحی لوگو، داشتن وب‌سایت یا داشتن یک نام تشکیل شده است. در واقعیت، برند شما چیزی بسیار بزرگ‌تر از این عناصر است. مفهوم برند ممکن است کمی گرفتار مفهوم‌های ملموس نباشد، اما تشخیص دادن بین برندهای قوی و معمولی به همان اندازه دشوار است که تفاوت‌های غیرمحسوس بین آنها را تشخیص دهیم.

بنابراین، به منظور کمک به شما در زمینه برندسازی که اکثر بازاریابان آن را به عنوان یک هنر بیشتر تا یک علم می‌شناسند، ما موضوع جامع استراتژی برندسازی را به هفت بخش اساسی تقسیم کرده‌ایم که می‌تواند به شما در بقای شرکتتان در طی سال‌های طولانی کمک کند.

برندسازی چگونه انجام می‌شود؟

در مورد برندسازی، نظرات مختلف و رویکردهای گوناگونی وجود دارد. یکی از معروف‌ترین مدل‌های طبقه‌بندی برندسازی توسط جیم سیگنورلی ارائه شده است که در آن پنج مرحله مهم برای برندسازی تعیین شده است:

آگاهی افزایی: در این مرحله، تلاش می‌شود تا مردم از وجود برند مطلع شوند.

درک و شناخت: هدف از این مرحله این است که مردم نه تنها برند را بشناسند بلکه هویت و ماموریت آن را هم درک کنند.

ساخت اعتماد: در این مرحله، تلاش می‌شود تا اعتماد مشتریان به برند بالا برود و آنها از محصولات یا خدمات ارائه شده اطمینان داشته باشند.

وابستگی ایجاد کردن: در این مرحله، هدف این است که مشتریان به طور عمیق به برند متصل شوند و از آن وابسته شوند. این می‌تواند از طریق ارائه خدمات برتر، تجربه مشتری ممتاز و محصولات متمایز انجام شود.

ارتباط مداوم با مشتری: در این مرحله، تلاش می‌شود تا ارتباط مستدام با مشتریان حفظ شود و برند به عنوان یک نهاد معتبر و دوستانه در نظر گرفته شود.

تنها تکنیک‌ها و راهکارهای مختلفی برای دستیابی به این مراحل وجود دارند، اما در اینجا هدفمان بررسی ارتباط بین بهینه‌سازی سئو و فرآیند برندسازی است.

ارتباط سئو و برندسازی

تمامی ما از این موضوع آگاهیم که گوگل همواره تاکید دارد حق با کاربران است. اگر بتوانیم کاربران را خوشحال و راضی نگه داریم، بدون شک از نظر گوگل نیز موفق خواهیم بود. باید به گوگل اثبات کنیم که ما یک مؤسسه معتبر هستیم. از این رو، تمامی تلاش‌هایی که در زمینه لینک‌سازی انجام می‌دهیم، به منظور ارتقاء اعتبار و شناخته شدن ما به عنوان یک منبع قابل اطمینان در این حوزه است. این عملیات لینک‌دهی سیاه و سفید و حتی خاکستری به همین دلیل مهم می‌شود. هدف اصلی این است که به گوگل نشان دهیم که ما یک منبع قوی و معتبر هستیم. این اعتبار به ما کمک می‌کند تا به عنوان یک مرجع شناخته شویم و بیشترین تعداد بک‌لینک ممکن را به دست آوریم.

هرچند استراتژی لینک‌سازی همچنان یک جزء مهم در تولید ترافیک و بهبود رتبه وبسایت‌ها در نتایج جستجوی گوگل محسوب می‌شود، اما رویکردی بهتر و در عین حال معقول‌تر برای ارتقاء سئو وجود دارد. این رویکرد به افزایش اعتبار و شناخته شدن برند ما اختصاص دارد. در اینجا، ما به مسئله تأثیر برندسازی بر سئو پرداخته و اهمیت آن را بیان می‌کنیم.

گوگل چطور برندها را تشخیص می‌دهد؟

برندها در دنیای وب سیگنال‌هایی ایجاد می‌کنند که توسط موتورهای جستجو ضبط می‌شوند. یکی از این سیگنال‌ها، تکرار نام یک برند است. منظورم این است که نام برند بدون هیچ لینک یا تبلیغی به آن پیوسته است و این اصل، تمامی تبلیغات و رپورتاژها را نادیده می‌گیرد. هر چه نام برند شما در فضای دیجیتال بیشتر تکرار شود، معتبرتر خواهید بود. سیگنال دیگری که به شناسایی برندها کمک می‌کند و ارتباط میان بهینه‌سازی موتورهای جستجو و تقویت برند را واضح‌تر می‌کند، تعداد جستجوهای کاربران برای نام برند است. این سیگنال به دو صورت در نظر گرفته می‌شود: اول، جستجوی نام برند به تنهایی و دوم، جستجوی نام برند همراه با کلمات کلیدی.

آخرین نشانه مهم در رابطه با ارتباط بین سئو و برندینگ، حجم ترافیک مستقیم یا ترافیک مستقیم به وب‌سایت است. ترافیک مستقیم به تعداد کاربرانی اشاره دارد که آدرس وب‌سایت شما را مستقیماً در مرورگر خود وارد کرده و به سایت شما دسترسی پیدا کرده‌اند. این نشان می‌دهد که وب‌سایت شما برای آنها به اندازه‌ای مهم است که آدرس آن را به یاد داشته و ذخیره کرده‌اند. گوگل این ترافیک مستقیم را به عنوان یکی از عواملی در ارزیابی برندتان در نظر می‌گیرد. زمانی که برندتان تقویت می‌شود، بهینه‌سازی سئو نیز آسان‌تر خواهد بود. بسیاری از مردم حتی اگر وب‌سایتی را در رتبه‌های بالاتر در نتایج جستجو ببینند، ترجیح می‌دهند به برندی که شناخته‌اند مراجعه کنند. گوگل این واقعیت را تشخیص داده و می‌تواند رتبه وب‌سایت شما را بهبود ببخشد. بنابراین، افزایش نرخ کلیک یا CTR هم اثرات مثبتی بر برندسازی و سئو دارد.

نکته پایانی که باید به آن اشاره کنم این است که ارتباط و تداخل بین سئو و برندسازی بیشتر از این عبارات است. در برندسازی نیز همانند سئو، شما کنترل کاملی بر همه جوانب ندارید. با استفاده از تمام تکنیک‌ها و ترفندها، اما در نهایت تصویر و حس مردم را به طور کامل نمی‌توانید کنترل کنید. این تاکید می‌کند که برای دستیابی به موفقیت، باید در هر دو زمینه به طور جامع عمل کنید، از خدمات سئو بهره‌برید، تمام عوامل مهم را در نظر بگیرید، تلاش بهتری انجام دهید و به امید بهبود امور باشید.

6 پاسخ

  1. خواهش می کنم . سعی ما آن است همیشه مطالب خوب عالی برای مخاطبان خود فراهم کنیم

 1. با سلام و وقت بخیر . من یک سایت دارم که میخوام دوباره طراحیش کنم خواستم قیمت طراحی و سئو رو بدونم. متشکرم

 2. من می خواهم در شرکت شما پروژه کارآموزی طراحی سایت و سیو بردارم چطور می توانم با شرکت شما همکاری کنم

  1. برای کسب اطلاعات بیشتر و نحویه شرکت در کارآموزی با شماره زیر تماس بگیرید.

   شماره تماس: 03191690546

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورت تمایل برای بهبود شغل و کاری که انجام می دهید می توانید با پر کردن فرم مقابلتان و بیان مسئله ما را در خدمت رسانی هر چه بهتر به خود یاری و کمک نمایید.

در صورت تمایل می توانید با شماره گیری شماره زیر و گذاشتن قرار ملاقات به صورت حضوری از این مشاوره استفاده کنید.

شماره تماس: 031-91690546